آموزش ۱۲ راه حل مشکل اجرا و باز نشدن Paint در ویندوز ۱۱


گاهی اوقات که می خواهید برنامه Paint 🎨 را باز کنید، ممکن است این برنامه باز نشود و نتوانید از آن استفاده کنید. در این شرایط اگر به دنبال راه حل هستید در این مقاله از تیرازیس فایل ۱۲ راه حل مشکل اجرا و باز نشدن Paint در ویندوز ۱۱ را آموزش می دهیم.

رفع مشکل باز نشدن Paint در ویندوز 11

12 راه حل برتر برای کار نکردن رنگ در ویندوز 11

گاهی اوقات به دلایل مختلف در ویندوز با مشکلاتی مانند مشکل باز نشدن برنامه ها در ویندوز 11 مواجه می شوید. Paint یک برنامه داخلی ویندوز است که ممکن است با همین مشکل مواجه شود و باز نشود. در ادامه به علل این مشکل و روش های آن می پردازیم حل مشکل باز نشدن Paint در ویندوز 11 بررسی خواهیم کرد

با راه اندازی مجدد ویندوز مشکل Paint را در ویندوز 11 برطرف کنید

گاهی اوقات با روشن شدن ویندوز، برخی از فایل ها به درستی راه اندازی نمی شوند و مشکلات جزئی برای ویندوز به وجود می آید. این مشکلات جزئی می تواند باعث شود برخی از برنامه ها مانند Paint کار نکنند. برای رفع این مشکل باید ویندوز را ریستارت کنید. وقتی ویندوز ریستارت می شود فایل ها نیز ریستارت می شوند و اگر مشکلی داشته باشند رفع می شوند. برای این کار روی منوی Start کلیک کرده و گزینه Power را انتخاب کنید. در نهایت بر روی Restart کلیک کنید.

مشکل رنگ در ویندوز 11

برنامه را به عنوان Administrator اجرا کنید تا مشکل برنامه Paint در ویندوز 11 حل شود

برنامه ها راه های مختلفی برای باز کردن دارند. یکی از راه های باز کردن برنامه ها باز کردن آنها به عنوان Administrator است. این روش به برنامه اجازه می دهد تا تغییراتی را در ویندوز ایجاد کند و این باعث می شود برنامه را راحت تر باز کنید. البته به دلیل اینکه برنامه Paint رابطی برای طراحی و ترسیم است، نمی تواند تغییر خاصی در ویندوز ایجاد کند و استفاده از این روش خطری ندارد. برای رفع مشکل برنامه Paint در ویندوز 11، با راه اندازی برنامه به صورت Administrator، در قسمت جستجوی ویندوز، Paint را تایپ کنید. از نتایج بالا، روی Paint کلیک راست کنید. با این کار یک منو برای شما باز می شود. از منوی باز شده گزینه Run as administrator را انتخاب کنید تا برنامه برای شما باز شود.

Paint در ویندوز 11 اجرا نمی شود

برنامه عیب یابی برای پیدا کردن علت مشکل Paint ویندوز 11 و رفع آن

ویندوز 11 دارای قسمت های مختلفی است که در صورت مواجه شدن ویندوز با مشکل می توانید از آنها برای عیب یابی و شناسایی و رفع مشکل استفاده کنید. برنامه ها قابلیت عیب یابی نیز دارند و می توانید از این قابلیت برای رفع مشکلات برنامه ها استفاده کنید. برای استفاده از این قابلیت ابتدا کلیدهای میانبر Windows + I را فشار دهید تا تنظیمات ویندوز برای شما باز شود. پس از باز کردن Settings وارد قسمت System شوید. در صفحه بعد روی Troubleshoot کلیک کنید.

دلیل باز نشدن Paint در ویندوز 11

در صفحه باز شده گزینه Other troubleshooters را پیدا کرده و آن را انتخاب کنید.

مشکل Windows 11 Paint

اکنون به پایین اسکرول کنید تا گزینه Windows Store Apps را ببینید. پس از یافتن گزینه Windows Store Apps، روی Run کلیک کنید. پس از اجرای عیب یاب ویندوز، بررسی کنید که آیا مشکل Paint برطرف شده است یا خیر. اگر همچنان با مشکل باز نشدن برنامه Paint مواجه هستید، می توانید روش های دیگر را تست کنید.

مشکل برنامه Paint در ویندوز 11

نصب فونت دلیل باز نشدن Paint در ویندوز 11 است

می توانید فونت های مختلفی را در ویندوز نصب کنید و در برنامه های مختلف از آنها استفاده کنید. این کار نوشته شما را زیباتر می کند. اما اگر فونت خود را از منبع ناشناخته و نامعتبر دانلود و نصب کرده باشید، ممکن است برای برنامه های شما مشکل ایجاد کند. در این صورت فونتی را که اخیرا نصب کرده اید حذف کنید مشکل برنامه Paint در ویندوز 11 برای حذف فونت، تنظیمات را از منوی استارت باز کنید. در صفحه اصلی تنظیمات، به بخش Personalization بروید. Fonts را در سمت راست صفحه انتخاب کنید.

دلیل باز نشدن Paint در ویندوز 11

آخرین فونتی که بعد از نصب با آن مشکل داشتید را پیدا کنید و آن را انتخاب کنید.

رفع مشکل باز نشدن Paint در ویندوز 11

بر روی Uninstall کلیک کنید. برای تایید حذف فونت، دوباره در کادر باز شده Uninstall را انتخاب کنید. همین کار را برای سایر فونت هایی که اخیراً در ویندوز نصب شده اند نیز تکرار کنید. پس از حذف فونت ها، ویندوز را ریستارت کنید و سعی کنید برنامه Paint را باز کنید.

Windows 11 Paint بعد از آپدیت ظاهر نمی شود

برای رفع مشکل باز نشدن پینت، کش مایکروسافت استور را حذف کنید

زمانی که حافظه کش برنامه فروشگاه مایکروسافت با مشکل مواجه می شود، ممکن است برخی از برنامه های ویندوز را تحت تاثیر قرار دهد و آنها را نیز دچار مشکل کند. در این شرایط باید کش مایکروسافت را حذف کنید تا مشکل سایر برنامه ها نیز برطرف شود. برای پاک کردن کش مایکروسافت استور، Windows + R را فشار دهید. با این کار جعبه ابزار Run برای شما باز می شود. در کادر باز شده wsreset.exe را تایپ کرده و OK کنید.

مشکل باز نشدن Microsoft Paint ویندوز 11 را حل کنید

با این کار کادر فرمان به صورت خودکار باز می شود و پس از چند ثانیه دوباره بسته می شود. باز و بسته کردن ابزار Command prompt نشان می دهد که کش مایکروسافت استور پاک شده است. پس از آن می توانید وارد برنامه Paint شوید.

رفع مشکل باز نشدن Paint در ویندوز 11 با استفاده از ابزار Microsoft Safety Scanner

برای رفع مشکل باز نشدن Paint در ویندوز 11 با استفاده از Microsoft Safety Scanner ابتدا دانلود Microsoft Safety Scanner Tool برای ویندوز را دانلود کنید. سپس روی فایل دانلود شده کلیک کنید و به برنامه اجازه دهید ویندوز را اسکن کند.

مشکل رنگ در ویندوز 11

به غیر از اسکن ویندوز توسط Microsoft Safety Scanner، باید ویندوز را با آنتی ویروس سیستم نیز اسکن کنید. آلودگی به ویروس ویندوز می تواند بر عملکرد برخی از برنامه ها تأثیر بگذارد.

به روز نشدن برنامه دلیل باز نشدن Paint در ویندوز 11 است

به روز رسانی برنامه برخی از مشکلات را برطرف کرده و در نهایت آن را باز می کند. برای به روز رسانی برنامه Paint در قسمت جستجوی ویندوز Microsoft Store را تایپ کرده و روی نتیجه کلیک کنید. در صورت باز نشدن برنامه مایکروسافت استور می توانید 18 راه حل مشکل کار نکردن و باز نشدن مایکروسافت استور ویندوز 11 را مطالعه کنید تا مشکل شما حل شود.

مشکل باز نشدن پینت

پس از باز کردن برنامه، از سمت چپ برنامه بر روی Library کلیک کنید. در صفحه جدید می توانید برنامه های داخلی ویندوز را مشاهده کنید که نسخه جدیدتری برای آنها موجود است. Paint را از لیست برنامه ها پیدا کنید و در صورت وجود نسخه جدیدتر، آن را به روز کنید.

حل مشکل باز نشدن Paint در ویندوز 11

حل مشکل باز نشدن مایکروسافت پینت ویندوز 11 با آپدیت ویندوز

جدا از آپدیت برنامه می توانید ویندوز را آپدیت کنید تا مشکل باز نشدن برنامه Paint حل شود. آپدیت ویندوز می تواند برخی از مشکلات نسخه های قبلی خود را برطرف کند. برای این منظور می توانید آموزش 3 روش به روز رسانی ویندوز 11 به آخرین نسخه را مطالعه کنید.

برای رفع مشکل اجرا نشدن Paint در ویندوز 11، برنامه را تعمیر یا تنظیم مجدد کنید

تنظیمات ویندوز گزینه هایی را در اختیار شما قرار می دهد که با این گزینه ها می توانید برنامه نصب شده در ویندوز را تعمیر یا ریست کنید. برای تعمیر یا تنظیم مجدد برنامه توسط ویندوز، کلیدهای میانبر Windows + X را فشار دهید. برنامه های نصب شده را از منوی باز شده انتخاب کنید.

رفع مشکل باز نشدن Paint در ویندوز 11

در صفحه باز شده Paint یا Paint 3D را پیدا کرده و روی سه نقطه کنار آن کلیک کنید. گزینه های پیشرفته را از بین گزینه ها انتخاب کنید.

Paint در ویندوز 11 اجرا نمی شود

اکنون می توانید دو گزینه را مشاهده کنید: Repair و Reset. برای تعمیر برنامه، Repair را انتخاب کنید. اگر گزینه تعمیر برنامه را رفع نکرد، می توانید با انتخاب Reset آن را ریست کنید.

مشکل باز نشدن Microsoft Paint ویندوز 11 را حل کنید

تعمیر فایل های آسیب دیده ویندوز برای جلوگیری از باز شدن Windows 11 Paint پس از به روز رسانی

پس از مدتی کار با ویندوز، ممکن است برخی از فایل های ویندوز قدیمی یا آسیب ببینند. اگر فایل های ویندوز آسیب دیده یا قدیمی باشند، باعث می شود نتوانید به درستی با برخی از برنامه ها کار کنید. بنابراین باید فایل های ویندوز را تعمیر کنید. یکی از ابزارهای تعمیر فایل های ویندوز و رفع مشکل باز نشدن برنامه ها دستور SFC /Scannow در ویندوز است. با استفاده از این ابزار ویندوز را تعمیر کنید، سپس Paint را باز کنید.

حل مشکل باز نشدن Paint در ویندوز 11 با تغییر رجیستری

اگر همچنان با مشکل باز نشدن برنامه Paint مواجه هستید و نمی توانید آن را برطرف کنید، می توانید تنظیمات رجیستری این برنامه را تغییر دهید تا مشکل شما حل شود. برای این کار باید ابزار Run را باز کنید. برای باز کردن ابزار Run ابتدا کلیدهای Windows + R را از میانبر صفحه کلید فشار دهید. در کادر Run عبارت Regedit را تایپ کرده و OK کنید.

مشکل باز نشدن پینت

سپس آدرس HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionAppletsPaint را در بالای کادر باز شده وارد کنید تا به مسیر مورد نظر بروید. اکنون باید کلید رجیستری را حذف کنید. برای این کار پوشه Paint را کپی کرده و روی دسکتاپ پیست کنید. پس از آن، Paint را حذف کنید. ویندوز را ریستارت کنید. وقتی ویندوز شروع می شود و برنامه Paint را باز می کنید، پوشه Paint به طور خودکار در رجیستری ایجاد می شود.

حل مشکل باز نشدن Paint در ویندوز 11

Paint را با Command Prompt حذف و دوباره نصب کنید

گاهی اوقات با حذف برنامه و نصب مجدد آن می توان فایل های قدیمی و آسیب دیده را با فایل های جدید و سالم جایگزین کرد. این کار مشکل باز نشدن پینت رفع نصب برنامه های داخلی ویندوز با برنامه هایی که در ویندوز نصب کرده اید یکسان نیست و کمی دشوارتر است. برای این کار باید از Command Prompt برای حذف برنامه ها استفاده کنید و بعد از حذف دوباره آنها را نصب کنید. بنابراین برای این منظور در قسمت جستجوی ویندوز Command Prompt را تایپ کرده و روی Run as Administrator کلیک کنید تا باز شود.

پس از باز شدن ابزار Command Prompt، دستور .dism /Online /Remove-Capability /CapabilityName:Microsoft.Windows.MSPaint~~~~0.0.1.0 را وارد کنید. سپس دستور Dism /Online /Add-Capability /CapabilityName:Microsoft.Windows.MSPaint~~~~0.0.1.0 را وارد کنید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در مقاله امروز در مورد دلیل باز نشدن Paint در ویندوز 11 و نحوه حل این مشکل صحبت کردیم. برای حل مشکل باز نشدن ویندوز 11 مایکروسافت پینت از کدام روش استفاده کردید؟ شما می توانید نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود را در زمینه باز نشدن Windows 11 Paint پس از آپدیت در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید.