آموزش کامل 9 روش پینگ گرفتن در ویندوز و تست پینگ گوشی اندروید


زمانی که با مشکلی در اینترنت مواجه شدید و می خواهید بررسی کنید که آیا اینترنت وصل است یا نه یا سرعت اینترنت چقدر است، می توانید از تست پینگ استفاده کنید. 🌐 در این مقاله از تیرازیس فایل به آموزش کامل 9 روش پینگ در ویندوز و تست پینگ گوشی اندروید می پردازیم.

چگونه در ویندوز 10، ویندوز 11 و اندروید پینگ بگیریم

نحوه دریافت پینگ در ویندوز 10، ویندوز 11 و اندروید

پینگ روشی است که برای اندازه گیری تاخیر بین رایانه یا تلفن خود و یک سرور راه دور مانند یک وب سایت استفاده می کنید. تست پینگ به شما اطلاع می دهد که آیا به اینترنت وصل هستید یا نه و اگر هستید، آیا سرعت اینترنت کافی است یا خیر. شما می توانید از این تست هم بر روی کامپیوتر و هم در گوشی خود استفاده کنید. در ادامه روش گرفتن پینگ با گوشی و کامپیوتر ما بررسی خواهیم کرد برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد پینگ، می توانید مقاله “پینگ” یا “پینگ چیست؟” را بخوانید. بررسی تاثیر پینگ اینترنتی بر روی بازی ها و …

چگونه در ویندوز 10 با CMD پینگ کنیم

ابتدا برای گرفتن پینگ با CMD باید ابزار CMD را باز کنید. برای باز کردن CMD از طریق ابزار Run از صفحه کلید خود، Windows + R را فشار دهید. پس از باز شدن ابزار Run، CMD را در کادر آن تایپ کنید و Ok را بزنید تا CMD باز شود.

تست پینگ بازی

پس از باز کردن CMD برای گرفتن پینگ مودم با CMD دستور ping را تایپ کنید و سپس آدرس URL سایتی را که می خواهید پینگ کنید وارد کنید. سپس کلید Enter را در صفحه کلید فشار دهید تا دستور اجرا شود.

تست پینگ سرور

خواندن نتایج دستور Ping برای تست اینترنت

پس از اجرای دستور پینگ مودم، نتایج تست به صورت زیر نمایش داده می شود و می توانید آن را مطالعه کنید. برای خواندن پینگ باید چند نکته را بررسی کنید. ابتدا بدانید که این تست چندین درخواست برای سایت ارسال می کند و اگر دامنه ای که وارد کرده اید پاسخ دهد، درخواست ها را برمی گرداند. مثلا در این تست Sent عدد 4 را نشان می دهد یعنی 4 درخواست ارسال شده و قسمت Received عدد 4 را نشان می دهد که به این معنی است که هر 4 درخواست برگشت داده شده است. در نهایت، تعداد درخواست های از دست رفته 0 است. این نشان می دهد که تمام درخواست های ارسال شده برگردانده شده اند و هیچ کدام گم نشده اند. یعنی اتصال اینترنت ما خوب و مناسب است.

نحوه پینگ کردن در ویندوز 11

جدا از این، بخش Time نشان می دهد که هر درخواست چقدر طول می کشد تا به دامنه مورد نظر برسد و برگردد. این زمان بر حسب میلی ثانیه اندازه گیری می شود. هرچه این عدد کمتر باشد سرعت اینترنت بهتر است. خلاصه زمان این آزمون به شرح زیر است.

  • حداقل = 22 میلی‌ثانیه
  • میانگین و میانگین زمان = 23 میلی ثانیه
  • حداکثر = 25 میلی‌ثانیه

زمان های 20 تا 60 ثانیه در تست فوق به معنای بالا بودن سرعت اینترنت است. زمان بالای 250 میلی ثانیه به معنای کندی اینترنت و تعداد 1000 میلی ثانیه بسیار کند است.

نحوه پینگ گرفتن مداوم در ویندوز 11 و…

گرفتن پینگ در CMD با روش بالا باعث می شود یک بار تست از آدرس URL مورد نظر گرفته شود. یعنی مثلا چهار درخواست ارسال می شود. با این حال، می توانید تست پینگ را در CMD به طور مداوم انجام دهید و از سرعت دقیق تر اینترنت مطلع شوید. برای این کار کافیست یک فاصله به دستور بالا اضافه کنید و t- را در انتهای دستور اصلی تایپ کنید. به عنوان مثال، دستور ping www.google.com -t را در Command Prompt وارد کنید. پس از آن کلید Enter را فشار دهید تا دستور اجرا شود.

گرفتن پینگ مودم با CMD

این دستور یک درخواست پینگ مداوم به گوگل ارسال می کند. این به معنای نه تنها چهار درخواست است. بنابراین، پاسخ های جایگزین دریافت خواهید کرد و این باعث می شود این تست دقیق تر شود. بررسی کنید که هنگام ارسال درخواست‌ها خطایی دریافت نکنید. همچنین تایم را با دقت تماشا کنید و مطمئن شوید که ثابت شده است. اگر پایدار باشد یعنی اتصال اینترنت شما خوب است.

تست پینگ در CMD با آدرس IP

همچنین به جای وارد کردن آدرس یک سایت می توانید آدرس IP را وارد کنید تا با ویندوز پینگ بگیرید. برای این کار ابتدا یکی از سرورهای DNS عمومی گوگل را انتخاب کنید. نمونه هایی از این سرورهای عمومی 8.8.8.8 یا 8.8.4.4 هستند که اکثر اوقات در دسترس هستند. پس از این دستور پینگ 8.8.8.8 را در Command Prompt وارد کرده و کلید Enter را فشار دهید.

گرفتن پینگ با CMD

گرفتن پینگ داخلی با ایجاد میانبر

همچنین می توانید با باز کردن آن یک میانبر در ویندوز برای شروع پینگ ایجاد کنید. به این ترتیب، نیازی به باز کردن Command Prompt و وارد کردن دستورات ندارید. برای این کار روی فضای خالی دسکتاپ راست کلیک کنید. از منوی باز شده گزینه New را انتخاب کنید. سپس از منو گزینه Create shortcut را انتخاب کنید.

با تلفن پینگ کنید

پس از باز شدن کادر Create Shortcut دستور “C:WindowsSystem32cmd.exe” /k ping 8.8.8.8 را وارد کنید.همچنین می توانید عبارت 8.8.8.8 را با آدرس سایت یا سرویس مورد نظر تغییر دهید اگر بعد از وارد کردن دستور روی Next کلیک کنید.

تست پینگ گوشی

در مرحله بعد از شما خواسته می شود که یک نام برای میانبر خود ایجاد کنید. می توانید هر نامی را در کادر وارد کنید. به عنوان مثال، می توانید میانبر خود را Reach Internet Test نام ببرید.

گرفتن پینگ مودم

اکنون میانبر مورد نظر ایجاد شده است و کافیست روی آن دوبار کلیک کنید تا باز شود. همچنین می توانید دستور t را در انتها اضافه کنید تا پینگ به طور مداوم انجام شود.

گرفتن پینگ با گوشی و کامپیوتر


تست پینگ بازی با ابزار Ping-Test.Net برای گوشی و کامپیوتر

می توانید از ابزارهای آنلاین مانند Ping-Test.Net برای دریافت پینگ در ویندوز و تست پینگ تلفن استفاده کنید. Ping-Test.Net یکی از سایت هایی است که می توانید برای آن استفاده کنید تست پینگ گوشی استفاده کنید. برای استفاده از این سایت ابتدا آن را باز کنید. سپس می توانید از طریق منوی کشویی زیر نمودار Ping Test سرور مورد نظر را انتخاب کنید. اگر سرور خاصی نمی‌خواهید، می‌توانید آن را روی سرور انتخاب خودکار تنظیم کنید.

دستور پینگ برای تست اینترنت

پس از آن در قسمت انتخاب سرور، اگر می خواهید تست شما دقیق باشد، Accurate را فعال کنید و اگر می خواهید تست سریع انجام شود و نتیجه را ببینید، Fast را انتخاب کنید. در نهایت روی Start Ping Test ضربه بزنید تا پینگ در ویندوز دریافت کنید و پینگ گوشی را تست کنید.

گرفتن پینگ در CMD

با انتخاب این گزینه پینگ شروع می شود و باید مدتی منتظر بمانید تا تست تمام شود. در نهایت می توانید نتیجه تست را در نمودار Ping Test مشاهده کنید.

اندازه گیری پینگ تلفن

گرفتن پینگ مودم با گوشی توسط Meter.net

Meter.net سایت دیگری است که می توانید برای دریافت پینگ در ویندوز و تست پینگ گوشی از آن استفاده کنید. نحوه پینگ گرفتن در گوشی اندروید با استفاده از Meter.net بسیار آسان است. برای این کار ابتدا وارد سایت Meter.net شوید. پس از باز شدن صفحه اصلی سایت، روی گزینه آبی رنگ Start Ping Test ضربه بزنید. با این کار تست پینگ شروع می شود.

چگونه در ویندوز 10، ویندوز 11 و اندروید پینگ بگیریم

کمی صبر کنید تا تست تمام شود. پس از اتمام آزمون می توانید نتیجه را مشاهده کرده و آن را به اشتراک بگذارید. برای به اشتراک گذاشتن نتیجه، روی اشتراک‌گذاری نتیجه ضربه بزنید.

گرفتن پینگ مودم با گوشی

پینگ گوشی را با برنامه پینگ اندازه گیری کنید

برنامه پینگ برنامه ای برای دریافت پینگ روی گوشی است. به غیر از سایت های معرفی شده، برنامه هایی وجود دارد که می توانید بر روی گوشی های اندرویدی خود نصب کنید و از آنها برای پینگ استفاده کنید. ابتدا اپلیکیشن پینگ را دانلود کنید. پس از دانلود، برنامه را نصب کنید. پس از اتمام مراحل نصب، روی برنامه دوبار ضربه بزنید تا باز شود. پس از باز کردن برنامه، آدرس IP مورد نظر را در قسمت Host وارد کنید. در نهایت روی Start ضربه بزنید تا تست شروع شود.

دستور پینگ برای تست اینترنت

پس از پایان تست می توانید نتیجه را در وسط صفحه مشاهده کنید. مانند ویندوز، می توانید Time را ببینید و بررسی کنید که آیا سرعت اینترنت شما خوب است یا خیر.

گرفتن پینگ با گوشی

Terminal Emulator یک برنامه منوی ترمینال برای گوشی های اندرویدی است

Terminal Emulator یکی دیگر از اپلیکیشن هایی است که در واقع یک ترمینال است و می توانید آن را روی گوشی اندرویدی خود نصب کرده و با دستورات Ping با گوشی پینگ بگیرید. برای این کار ابتدا برنامه را دانلود و نصب کنید. اگر گوشی شما روت شده است نیازی به نصب برنامه ندارید و می توانید منوی ترمینال گوشی را باز کنید. اگر می خواهید گوشی خود را روت کنید می توانید آموزش کامل روت نسخه های جدید اندروید را با Magisk مطالعه کنید.

انواع دستورات پینگ

پس از نصب برنامه وارد آن شده و دستور ping –c Number Domain را وارد کنید. به جای Number در دستور قبلی، تعداد دفعاتی که می خواهید درخواست ارسال شود را وارد کنید. همچنین به جای Domain آدرس سایتی را که می خواهید پینگ کنید وارد کنید. وارد کردن شماره در دستور بالا دلخواه است و نمی توانید آن را وارد کنید. اگر عددی باقی نماند، این روند به طور مداوم تکرار می شود.

گرفتن پینگ با پینگ و DNS تلفن

برنامه Ping & DNS ممکن است مانند برنامه های قبلی گزینه های پیشرفته ای مانند امکان تنظیم تعداد درخواست ها، ارسال پینگ های مداوم و … نداشته باشد، اما گزینه های دیگری نیز دارد که می تواند به شما در تست پینگ کمک کند. نحوه کار با این برنامه تقریباً مشابه برنامه های قبلی است. برای استفاده از Ping & DNS ابتدا نام دامنه سایت مورد نظر را وارد کنید. سپس گزینه Ping و سپس Go را بزنید. اکنون تست پینگ شروع می شود و پس از آن می توانید نتیجه آزمایش را مشاهده کنید.

چگونه در ویندوز 10، ویندوز 11 و اندروید پینگ بگیریم

خطاهای رایج هنگام دریافت پینگ سیستم

وقتی پینگ را با انواع دستورات پینگ که در بالا بررسی کردیم آزمایش می کنید، ممکن است با خطاهایی مواجه شوید. این خطاها عبارتند از:

  • زمان درخواست به پایان رسید: گفته شد زمان 1000 میلی ثانیه نشان دهنده کندی اینترنت است. زمانی که این زمان بیشتر از مقدار پیش فرض آن یعنی از 4 ثانیه یا 4000 میلی ثانیه بیشتر شود، با این خطا مواجه می شوید. این خطا می تواند به دلیل ازدحام زیاد شبکه یا اینترنت ضعیف باشد.
  • درخواست پینگ نتوانست میزبان را پیدا کند: درخواست پینگ نتوانست میزبان را پیدا کند یا خطای میزبان نامشخص می تواند به دلیل وارد کردن اشتباه نام سایت باشد. برای رفع این خطا، صحت آدرس URL را بررسی کنید یا آدرس سایت دیگری را وارد کنید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در مقاله امروز نحوه پینگ کردن مودم و پارامترهای دستور Ping را بررسی کردیم. آیا توانستید از روش های بالا برای دریافت پینگ سایت استفاده کنید؟ شما می توانید نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود را در زمینه سوئیچ های فرمان پینگ در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.