آموزش کامل 5 راه برای بی صدا کردن آیفون (iOS)


اگر می‌خواهید وارد جلسه شوید و نیاز دارید تلفنتان برای مدتی زنگ نخورد، می‌توانید گوشی خود را در حالت بی‌صدا قرار دهید. 🔕 در این مقاله از تیرازیس فایل 5 راه برای بی صدا کردن آیفون (iOS) را به شما آموزش می دهیم.

آیفون بی صدا کجاست؟

نحوه قرار دادن آیفون در حالت Silent

ممکن است لازم باشد با آیفون را ساکت کنید زنگ گوشی، نوتیفیکیشن و غیره را خاموش کنید، راه های مختلفی برای این کار وجود دارد. در ادامه به بررسی روش های سایلنت آیفون می پردازیم.

استفاده از دکمه بی صدا برای بی صدا کردن آیفون

برای فعال کردن حالت بی‌صدا در آیفون، می‌توانید دکمه کناری گوشی را به سمتی بکشید که رنگ نارنجی ظاهر می‌شود. وقتی پشت دکمه کناری گوشی رنگ نارنجی را می بینید به این معنی است که گوشی شما در حالت بی صدا قرار دارد. اگر دکمه را به جهت قبلی بکشید، رنگ مشکی را مشاهده خواهید کرد که حالت هشدار را نشان می دهد.

آیفون بی صدا کجاست؟

صدای کیبورد را قطع کنید

اگر با روش قبلی گوشی خود را سایلنت کرده اید، اما صفحه کلید شما همچنان صدا می دهد، می توانید آن را جداگانه بی صدا کنید. برای انجام این کار، تنظیمات آیفون را باز کنید. سپس برای باز کردن تنظیمات دکمه خاموش آیفون در تنظیمات گوشی خود وارد بخش Sounds شوید. پس از آن گزینه Keyboard Clicks را پیدا کرده و آن را غیرفعال کنید.

آیفون بی صدا

غیرفعال کردن صداهای قفل

Lock Sounds صدایی است که هنگام قفل بودن گوشی می شنوید. برای خاموش کردن صدای قفل صفحه، دوباره به تنظیمات و بخش صداها بروید. سپس گزینه Lock Sounds را پیدا کنید. گزینه Lock Sounds در زیر گزینه Keyboard Clicks قرار دارد که در قسمت قبل سایلنت کردیم. در نهایت، Lock Sounds را غیرفعال کنید تا صدای قفل صفحه غیرفعال شود.

آیفون را ساکت کنید

خاموش کردن آیفون با بازگرداندن تلفن با استفاده از برنامه Phone by Google

می توانید از برنامه Phone by Google برای خاموش کردن گوشی خود فقط با چرخاندن آن استفاده کنید. برای این کار ابتدا این برنامه را نصب کنید و وارد برنامه شوید. این برنامه به صورت پیش فرض روی دستگاه های پیکسل نصب می شود. سپس روی سه نقطه در بالا سمت راست ضربه بزنید.

خاموش کردن خودکار آیفون

از منوی باز شده گزینه Settings را انتخاب کنید.

چگونه آیفون 13، 14، 15 و غیره را سایلنت کنیم؟

در بخش پیشرفته، روی Flip to Shhh یا Flip to Silence ضربه بزنید.

آیفون را ساکت کنید

در نهایت گزینه Use Flip to Shhh یا Flip to Silence را فعال کنید. حالا وقتی کسی با شما تماس می گیرد، اگر تلفن خود را بچرخانید یا تکان دهید، تماس شما قطع می شود.

آیفون بی صدا بدون لرزش

چگونه آیفون 13، 14، 15 و… را سایلنت کنیم؟ با فعال کردن گزینه Do Not Disturb

مزاحم نشوید یک ویژگی در گوشی های هوشمند است که قسمت های مختلف گوشی را بی صدا می کند. برای مثال، وقتی Do Not Disturb را فعال می‌کنید، اعلان‌های شما بی‌صدا می‌شوند و هیچ‌کس نمی‌تواند با شما تماس بگیرد. برای فعال کردن این ویژگی و بی‌صدا کردن گوشی، با کشیدن انگشت خود از بالای صفحه به پایین، Control Center را باز کنید. سپس روی آیکون Do Not Disturb که با یک ماه مشخص شده است ضربه بزنید تا فعال شود.

آیفون را ساکت کنید

برای فعال سازی این گزینه از طریق تنظیمات گوشی خود وارد Settings شوید. در صفحه اصلی تنظیمات، قسمت Do Not Disturb را پیدا کرده و این گزینه را انتخاب کنید.

با روشن کردن مجدد آیفون، آن را ساکت کنید

در صفحه باز شده گزینه Do Not Disturb را فعال کنید تا حالت بی صدا آیفون فعال شود.

تفاوت بین سکوت آیفون و Do Not Disturb چیست؟

هر دوی این عملکردها تلفن شما را بی صدا می کنند و آهنگ زنگ و اعلان شما قطع می شود. با این حال، یک تفاوت اساسی بین حالت بی صدا و Do Not Disturb وجود دارد. تفاوت این دو حالت در روشن شدن صفحه گوشی در هنگام زنگ خوردن است. به این معنی که با فعال کردن حالت بی‌صدا آیفون، هنگام زنگ خوردن گوشی، صفحه نمایش گوشی روشن می‌شود، اما زمانی که گوشی خود را در حالت Do Not Disturb قرار می‌دهید، هنگام زنگ زدن گوشی، صفحه نمایش گوشی شما روشن نمی‌شود.

غیرفعال کردن لرزش در حالت بی صدا

اگر بعد از خاموش شدن آیفون حالت لرزش فعال است، می توانید آن را غیرفعال کنید. به آیفون بی صدا بدون لرزش پس از سایلنت کردن گوشی با روش بالا، اگر از iOS 16 استفاده می کنید، وارد تنظیمات گوشی خود شوید. به بخش Sounds & Haptics بروید.

بدون استفاده از دکمه آیفون را ساکت کنید

گزینه Play Haptics in Silent Mode را غیرفعال کنید.

آیفون را خاموش کنید

اگر از iOS 15 استفاده می کنید. دوباره وارد بخش Sounds & Haptics در تنظیمات گوشی خود شوید. در نهایت گزینه Vibrate on Silent را غیرفعال کنید.

آیفون را ساکت کنید

نظرات و پیشنهادات شما؟

در مقاله امروز در مورد نحوه سایلنت کردن آیفون بدون استفاده از دکمه و استفاده از دکمه سایلنت صحبت کردیم. آیا توانستید از روش های بالا برای خاموش کردن آیفون خود استفاده کنید؟ شما می توانید نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود را در زمینه سایلنت خودکار آیفون در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید.