آموزش کامل نحوه فعال سازی و استفاده از ویژگی تب فایل اکسپلورر ویندوز 11


یکی از ویژگی های ویندوز 11 اضافه کردن تب در File Explorer 📁 است. این ویژگی باعث می شود نیازی به باز کردن چندین کاوشگر فایل به طور همزمان نداشته باشید. در این مقاله از Enzel Web نحوه فعال سازی و استفاده کامل از ویژگی تب File Explorer ویندوز 11 را به شما آموزش می دهیم.

نحوه کار و فعال کردن تب به پنجره در ویندوز 11

نحوه فعال کردن تب ها در فایل اکسپلورر در ویندوز 11

در برنامه های مختلف ویندوز مانند کروم، می توانید چندین تب برای باز کردن صفحات مختلف در یک برنامه ایجاد کنید. یکی از ویژگی های ویندوز در نسخه های جدید، امکان فعال سازی تب ها در فایل اکسپلورر است. به این ترتیب می توانید چندین صفحه را در یک فایل اکسپلورر باز کنید و کار خود را سریعتر انجام دهید. در ادامه روش Tab به Windows Explorer 11 را فعال کنید بررسی خواهیم کرد

به روز رسانی ویندوز برای عملکرد تب در ویندوز 11

همانطور که گفته شد تب های File Explorer در آخرین نسخه ویندوز 11 فعال هستند بنابراین برای فعال سازی File Explorer در ویندوز 11 ابتدا باید ویندوز خود را به آخرین نسخه آپدیت کنید. برای به روز رسانی ویندوز، تنظیمات را باز کنید و به بخش Windows Update بروید. بر روی Check for updates کلیک کنید. ویندوز به طور خودکار نسخه جدید را در صورت موجود بودن بررسی و دانلود می کند. پس از دانلود، نسخه جدید را نصب کنید. در نهایت ویندوز را ریستارت کنید.

برگه پوشه ویندوز 11

اگر آپدیت ویندوز 11 به سراغ شما نمی آید و با مشکل مواجه هستید، می توانید آموزش 11 راه حل مشکل عدم دریافت آپدیت ویندوز 11 را مطالعه کنید.

نحوه استفاده از تب ویندوز در اکسپلورر فایل ویندوز 11 پس از فعال سازی

پس از ایجاد برگه کاوشگر فایل، می توانید برگه ها را به چند روش باز کنید. ساده ترین راه این است که روی نماد + در کنار برگه های File Explorer کلیک کنید تا یک تب جدید ایجاد کنید. همچنین می توانید از کلیدهای میانبر Ctrl+T استفاده کنید. جدا از این، می توانید روی درایو یا پوشه کلیک راست کرده و از منوی باز شده گزینه Open in new tab را انتخاب کنید.

کاوشگر فایل ویندوز 11

بعد از برگه پوشه ویندوز 11برای باز کردن آنها می توانید از ماوس استفاده کنید. همچنین کلیدهای میانبر Ctrl+Shift+Tab زبانه ها را از راست به چپ باز می کنند. هنگامی که تب های زیادی ایجاد کرده اید و همه آنها در منوی تب ها قابل مشاهده نیستند، می توانید از فلش های کوچک سمت راست و چپ برای نشان دادن سایر تب ها استفاده کنید.

نحوه کار با تب ها در Windows 11 File Explorer

نحوه کار با تب ها در فایل اکسپلورر ویندوز 11 و حذف برگه های ایجاد شده

برای مرتب کردن برگه ها، می توانید ماوس را روی برگه ها نگه دارید. سپس آن را بکشید و تب را در محل مورد نظر رها کنید. برای حذف یک تب، روی نماد ضربدر کنار آن کلیک کنید. راه دیگر بستن تب این است که روی تب مورد نظر کلیک راست کرده و Close tab را انتخاب کنید.

تب در ویندوز 11

اگر در Windows 11 file explorer با مشکل مواجه شدید، می توانید آموزش 11 راه حل مشکلات Windows Explorer 11 را مطالعه کنید.

نحوه فعال کردن و اضافه کردن تب ها به File Explorer در ویندوز 11

پس از به روز رسانی ویندوز، باید آخرین نسخه ViveTool را دانلود کنید. پس وارد سایت شوید و برای دانلود بر روی آخرین نسخه کلیک کنید.

برگه پوشه ویندوز 11

پس از اتمام دانلود، روی فایل فشرده دانلود شده کلیک راست کرده و Extract All را انتخاب کنید. پس از استخراج فایل ها از فایل فشرده، روی فایل ها کلیک راست کرده و از منوی باز شده گزینه Copy as path را انتخاب کنید.

تب در ویندوز 11

سپس برای باز کردن Command Prompt در قسمت جستجوی ویندوز CMD را تایپ کرده و روی Run as administrator کلیک کنید.

نحوه استفاده از تب ویندوز در اکسپلورر فایل ویندوز 11

پس از باز شدن Command Prompt، عبارت cd “C:UsersmearjDownloadsViVeTool-v0.3.1 را تایپ کنید. C:UsersmearjDownloadsViVeTool-v0.3.1 را با آدرس کپی شده از مرحله قبل جایگزین کنید.

تب Windows 11 File Explorer را فعال کنید

حالا دستور vivetool /enable /id:36354489 و بعد از آن vivetool /enable /id:37634385 را وارد کنید. این دستورات ویژگی های مختلف Vivetool را فعال می کند.

فعال کردن فایل اکسپلورر در ویندوز 11

آخرین دستوری که باید وارد کنید vivetool /enable /id:39145991 است. پس از وارد کردن این دستور، ویندوز را ریستارت کنید. اکنون زبانه های File Explorer فعال هستند.

تب در ویندوز 11

غیرفعال کردن تب ها در ویندوز 11

پس از فعال سازی تب ها فایل اکسپلورر ویندوز 11 ممکن است بخواهید آن را غیرفعال کنید. برای این کار دستورات زیر را به ترتیب در Command Prompt وارد کنید.

  • vivetool /disable /id:36354489
  • vivetool /disable /id:37634385
  • vivetool /disable /id:39145991

نظرات و پیشنهادات شما؟

در مقاله امروز در مورد فعال سازی تب File Explorer ویندوز 11 صحبت کردیم. آیا با روش های فوق توانستید این قابلیت را در ویندوز خود فعال کنید؟ شما می توانید نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود را در زمینه Tabing پوشه ها در ویندوز 11 در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید.