آموزش کار و استاتوس گذاشتن با قابلیت Notes دایرکت اینستاگرام


اگر می خواهید وضعیت خود را در اینستاگرام از طریق متن به اشتراک بگذارید، می توانید از ویژگی جدید Notes در اینستاگرام استفاده کنید. در این مقاله از تیرازیس فایل نحوه کار و قرار دادن استاتوس با قابلیت Notes دایرکت اینستاگرام را آموزش می دهیم.

نحوه ارسال استاتوس در دایرکت اینستاگرام

نحوه استفاده از ویژگی Notes در اینستاگرام

اینستاگرام مدام در حال پیشرفت است و امکانات مختلفی مانند امکان ارسال ریل را در اختیار کاربران قرار می دهد تا بتوانند از آن استفاده کنند. یکی از جدیدترین امکانات اینستاگرام نکته در دایرکت اینستاگرام است. با ایجاد یادداشت ها می توانید جمله ای با محدودیت 60 کاراکتر را به اشتراک بگذارید. این جمله به عنوان وضعیت در دایرکت اینستاگرام قرار داده شده است. ویژگی Notes در اینستاگرام متن را مانند یک استوری به مدت 24 ساعت به دنبال کنندگان شما نشان می دهد. در ادامه راه های پیام نویسی در بالای دایرکت اینستاگرام را بررسی می کنیم.

نحوه ارسال استاتوس در دایرکت اینستاگرام

اگر نمی توانید برخی از ویژگی های اینستاگرام را برای خود فعال کنید، می توانید با مطالعه مقاله دلیل فعال نشدن قابلیت و گزینه جدید در پروفایل اینستاگرام را بررسی کنید.

نحوه ایجاد یادداشت در دایرکت اینستاگرام

استفاده از ویژگی Notes اینستاگرام بسیار آسان است. قرار دادن Notes در اینستاگرام در گوشی های اندروید و آیفون یکسان است و هیچ تفاوتی ندارد. برای این کار ابتدا این برنامه را روی گوشی های خود باز کنید. سپس روی نماد پیام ها در سمت راست بالای صفحه ضربه بزنید. اکنون می توانید بخش Notes را بین جستجوی ویندوز و پیام های خود مشاهده کنید. برای ایجاد یادداشت جدید، روی نماد ترک یادداشت، که با علامت + نیز مشخص شده است، ضربه بزنید.

استوری در دایرکت اینستاگرام

در بخش Share what’s on your mind، آنچه را که می خواهید در یادداشت بنویسید تایپ کنید. در این بخش دو بخش وجود دارد، فالوورهایی که دنبال می کنید و دوستان نزدیک. دوستان نزدیک برای اشتراک‌گذاری یادداشت‌ها با دوستان نزدیک و دنبال‌کنندگانی است که برای افراد دیگر دنبال می‌کنید. گروهی از افرادی را که می خواهید یادداشت شما را ببینند انتخاب کنید.

حذف یادداشت در دایرکت اینستاگرام

پس از نوشتن متن مورد نظر، روی Share در بالای صفحه سمت راست ضربه بزنید. پس از آن، می توانید به صفحه چت خود بازگردید و یادداشت خود را مشاهده کنید.

نوشتن پیام در بالای دایرکت اینستاگرام

یک یادداشت در اینستاگرام اضافه کنید

روش بالا برای ایجاد یادداشت در دایرکت اینستاگرام زمانی استفاده می شود که در اینستاگرام یادداشت ندارید. اگر یادداشتی گذاشته اید، باید 24 ساعت صبر کنید تا یادداشت قلبی حذف شود و یادداشت جدیدی بگذارید. با این حال، اگر می خواهید قبل از 24 ساعت یادداشت دیگری به یادداشت خود اضافه کنید، می توانید اینستاگرام را باز کنید. به بخش پیام ها بروید. روی نماد یادداشت شما ضربه بزنید و از گزینه های نمایش داده شده، یادداشت جدیدی بگذارید.

یک یادداشت در دایرکت اینستاگرام ایجاد کنید

دوباره یادداشت خود را یادداشت کنید و گروه مورد نظر از دنبال کنندگان را انتخاب کنید. در نهایت روی Share در بالای دایرکت اینستاگرام ضربه بزنید تا پیام بنویسید.

وضعیت در دایرکت اینستاگرام

حذف یادداشت در دایرکت اینستاگرام پس از ایجاد آن

گاهی ممکن است به اشتباه یادداشتی ایجاد کنید و بخواهید آن را حذف کنید تا یادداشتی جدید و صحیح به جا بگذارید. به حذف وضعیت در دایرکت اینستاگرام می توانید وارد اینستاگرام و قسمت پیام ها شوید. روی نماد یادداشت خود ضربه بزنید و از بین گزینه ها، حذف یادداشت را انتخاب کنید.

حذف وضعیت در دایرکت اینستاگرام

بازپخش استوری در دایرکت اینستاگرام

برای پاسخ به یادداشت سایر افرادی که یادداشت گذاشته‌اند، می‌توانید روی نماد آن کلیک کرده و پیام خود را در کادر باز شده بنویسید. در نهایت روی Send ضربه بزنید.

نکته در دایرکت اینستاگرام

نحوه غیرفعال کردن برچسب ها در دایرکت اینستاگرام

اگر نمی‌خواهید یادداشت شخصی را ببینید، می‌توانید یادداشت او را غیرفعال کنید. برای این کار در قسمت یادداشت ها روی یادداشت شخص مورد نظر ضربه بزنید و نگه دارید. از کادر باز شده گزینه Mute notes را انتخاب کنید.

قابلیت یادداشت های اینستاگرام

برای مشاهده یادداشت شخص قطع شده، نمایه شخص مورد نظر را وارد کنید. بر روی Following و سپس بر روی Mute ضربه بزنید.

قابلیت یادداشت ها در اینستاگرام

در نهایت گزینه Notes را غیرفعال کنید.

وضعیت در دایرکت اینستاگرام

سوالات متداول

یادداشت دایرکت اینستاگرام چه زمانی حذف می شود؟

یادداشت اینستاگرام مانند استوری این برنامه محدودیت زمانی دارد. پس از گذاشتن یادداشت، متن پس از 24 ساعت به طور خودکار حذف می شود و سایر کاربران نمی توانند متن را مشاهده کنند.

آیا می توان دید چه کسی یادداشت های ارسال شده را مشاهده کرده است؟

خیر، این قابلیت در ویژگی دایرکت یادداشت های اینستاگرام فعال نیست و نمی توانید ببینید چه کسی یادداشت های شما را مشاهده کرده است، اما زمانی که شخصی یادداشت شما را ریتوییت می کند، متوجه می شوید که آن شخص یادداشت های شما را دیده است.

نظرات و پیشنهادات؟

در مقاله امروز نحوه کار با پیام دایرکت اینستاگرام را بررسی کردیم. آیا توانستید از روش های بالا برای ایجاد یادداشت در دایرکت اینستاگرام استفاده کنید؟ شما می توانید نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود در زمینه قابلیت یادداشت اینستاگرام را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.