آموزش پخش صفحه نمایش گوشی در تلویزیون با عملکرد Cast


اگر تلویزیون و تلفن Android شما از ویژگی Cast پشتیبانی می کنند، می توانید صفحه نمایش تلفن خود را به صفحه تلویزیون منتقل کنید. 📺 در این مقاله از تیرازیس فایل نحوه پخش صفحه نمایش گوشی در تلویزیون با قابلیت Cast را آموزش خواهیم داد.

آموزش نحوه استفاده از عملکرد TV Cast

نحوه ارسال محتوای گوشی هوشمند اندروید به تلویزیون

قابلیت Cast در تلویزیون و گوشی قابلیتی است که باعث می شود صفحه گوشی خود را به صفحه تلویزیون منتقل کنید و بتوانید صفحه گوشی خود را روی صفحه تلویزیون مشاهده کنید. برخی از تلویزیون‌ها و گوشی‌های اندرویدی از این ویژگی پشتیبانی می‌کنند و می‌توانید با استفاده از قابلیت Cast screen در اندروید، صفحه گوشی خود را روی تلویزیون پخش کنید. روش های مختلفی برای استفاده از ویژگی Cast وجود دارد. در ادامه مطلب نحوه استفاده از Cast تلفن و تلویزیون اندروید را بررسی می کنیم.

برای نمایش تلفن در تلویزیون، هم تلویزیون و هم تلفن شما باید قابلیت Cast داشته باشند. جدا از این، در همه روش ها ابتدا باید تلویزیون و گوشی خود را به وای فای مشترک متصل کنید.

آموزش تصویری اتصال گوشی به تلویزیون با Cast و بدون نصب برنامه

اگر گوشی و تلویزیون شما قابلیت پخش صفحه نمایش را دارند، می توانید به راحتی صفحه گوشی را به صفحه تلویزیون منتقل کنید. برای پخش صفحه نمایش تلفن روی تلویزیون، ابتدا تلویزیون و تلفن خود را به یک Wi-Fi مشترک وصل کنید. پس از آن وارد بخش اشتراک‌گذاری صفحه در تلویزیون خود شوید. این بخش در مدل های مختلف تلویزیون متفاوت است. برای یافتن این بخش، می توانید راهنمای تلویزیون خود را بخوانید.

نحوه اتصال به تلویزیون با برنامه Fast cast

با ورود به قسمت مذکور تلویزیون شما آماده اتصال خواهد بود. همچنین می توانید نام دستگاه خود را در این قسمت مشاهده کنید. بعداً به نام TV Cast نیاز خواهیم داشت.

ویژگی Cast در گوشی چیست؟

سپس با کشیدن انگشت از بالای صفحه به پایین، تنظیمات سریع گوشی را باز کنید. گزینه Cast را پیدا کنید و روی آن ضربه بزنید.

اتصال گوشی شیائومی به تلویزیون

پیامی مبنی بر اینکه باید وای فای و موقعیت مکانی خود را روشن کنید نمایش داده می شود. برای روشن کردن Wi-Fi و موقعیت مکانی، روی Turn On ضربه بزنید.

نمایش تلفن در تلویزیون

در نهایت، برای اتصال گوشی شیائومی به تلویزیون در کادری که برای شما باز می شود، نام تلویزیون خود را پیدا کرده و روی آن ضربه بزنید. حالا صفحه گوشی شما به تلویزیون منتقل می شود.

با استفاده از ویژگی Cast

چگونه Cast را فعال کنیم؟ با استفاده از Chromecast

Chromecast یکی از ابزارهایی است که به شما کمک می کند از Cast در تلفن های سامسونگ استفاده کنید. قبل از دریافت Chromecast، باید تلویزیون خود را بررسی کنید تا ببینید آیا از Cast پشتیبانی می‌کند یا خیر. برای بررسی این موضوع می توانید اطلاعات تلویزیون خود را بررسی کنید. اگر تلویزیون شما از Chromecast پشتیبانی می کند، می توانید با تهیه این دستگاه آن را به تلویزیون متصل کنید و با اتصال گوشی به Chromecast تصویر گوشی را به تلویزیون منتقل کنید. برای اتصال Chromecast همانطور که گفته شد، ابتدا آن را به تلویزیون وصل کنید.

نحوه استفاده از Cast

سپس برنامه Google Home را در گوشی خود دانلود کنید. پس از دانلود برنامه، آن را باز کرده و دستگاه Chromecast مورد نظر را انتخاب کنید. پس از آن روی Cast my screen ضربه بزنید. در نهایت روی Cast screen ضربه بزنید تا گوشی روی تلویزیون نمایش داده شود.

عملکرد Cast در گوشی شیائومی

چگونه با برنامه Fast cast به تلویزیون متصل شویم؟

اگر گزینه Cast را در گوشی خود پیدا نکردید، اما تلویزیون شما دارای قابلیت Cast است، می توانید از نرم افزار برای نمایش گوشی در تلویزیون استفاده کنید. یکی از برنامه هایی که می توانید برای استفاده از قابلیت Cast نصب کنید FastCast است. این برنامه قادر است صفحه نمایش گوشی شما را روی تلویزیون نمایش دهد. برای استفاده از Fastcast برای تلویزیون سونی و … تلویزیون شما باید تلویزیون هوشمند و اندرویدی باشد تا بتوانید اپلیکیشن FastCast را روی آن نصب کنید. همچنین برای استفاده از این برنامه تلویزیون و گوشی اندرویدی شما باید به وای فای متصل باشند. برنامه را روی هر دو دستگاه نصب کنید. سپس برنامه را در هر دو دستگاه باز کنید و کد QR نمایش داده شده در تلویزیون را از طریق دوربین گوشی اسکن کنید.

بهترین برنامه برای اتصال گوشی به تلویزیون

چگونه گوشی Cast Samsung را فعال کنیم؟ با نرم افزار AirDroid

AirDroid یکی دیگر است بهترین برنامه برای اتصال گوشی به تلویزیون این است که می توانید از آن برای نمایش گوشی در تلویزیون استفاده کنید. برای استفاده از این برنامه ابتدا تلویزیون و گوشی خود را به اینترنت مشترک متصل کنید. سپس وب AirDroid Cast را از طریق Google TV خود باز کنید. سپس این برنامه را دانلود و بر روی گوشی اندرویدی خود نصب کنید. پس از نصب اپلیکیشن AirDroid، آن را روی گوشی خود باز کنید. سپس گزینه AirDroid web را انتخاب کنید.

آموزش تصویری اتصال گوشی به تلویزیون با Cast

روی اسکن کد QR ضربه بزنید.

پخش فیلم از تلفن روی تلویزیون بدون کابل

در نهایت گوشی را به سمت تلویزیون بگیرید و کد QR روی تلویزیون را اسکن کنید.

چگونه با Cast to TV کار کنیم تا صفحه گوشی را روی تلویزیون پخش کنیم؟

Cast to TV به شما امکان می دهد صفحه گوشی خود را به تلویزیون منتقل کنید. از این برنامه می توانید برای تلویزیون های هوشمند کروم کست یا سامسونگ، ال جی، شیائومی و … استفاده کنید. یکی از مزیت های این برنامه مرورگر داخلی آن است که باعث می شود سریعتر جستجو و ویدیوهای وب را مشاهده کنید. اگر کروم کست هم دارید، می توانید با روش بالا از برنامه Cast to TV به جای Google Home استفاده کنید.

قابلیت Cast screen در اندروید

نظرات و پیشنهادات شما؟

در مقاله امروز به این سوال پاسخ دادیم که قابلیت Cast در گوشی چیست و چگونه از قابلیت Cast در گوشی شیائومی استفاده کنیم و … آیا توانستید از روش های بالا برای نمایش گوشی در تلویزیون استفاده کنید؟ شما می توانید نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود را در زمینه پخش فیلم از گوشی خود در تلویزیون بدون کابل در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید.