آموزش نرم افزار بهینه سازی Microsoft PC Manager برای ویندوز 11 و ویندوز 10


به‌روزرسانی‌هایی همیشه برای سیستم عامل ویندوز منتشر می‌شود تا هر گونه باگ و مشکلی را برطرف کند. با وجود این به روز رسانی های مکرر، برخی از کاربران هنوز فکر می کنند که به روز رسانی ها کافی نیستند. به همین دلیل مایکروسافت PC Manager 🔧 را منتشر کرده است تا کاربران بتوانند بهتر ویندوز خود را مدیریت کنند. در این مقاله از Enzel Web نحوه کار با نرم افزار بهینه سازی Microsoft PC Manager برای ویندوز 11 و ویندوز 10 را می آموزیم.

نحوه دانلود و نصب Microsoft PC Manager در ویندوز

چگونه ویندوز را بهتر با مدیریت کامپیوتر مایکروسافت مدیریت کنیم؟

اگر می خواهید ویندوز را برای بازی و … بهینه کنید و فکر می کنید آپدیت هایی که منتشر می شود برای این کار کافی نیست، می توانید از نرم افزارهای بهینه سازی ویندوز 10 و 11 استفاده کنید. در این مقاله از Enzel Web نحوه نصب ویندوز 11 و 10 بر روی Microsoft PC Manager را آموزش می دهیم.

نحوه نصب Microsoft PC Manager

برای نصب Microsoft PC Manager بر روی ویندوز 10 و 11، ابتدا باید آن را دانلود کنید. برای دانلود Microsoft PC Manager، به وب سایت مایکروسافت بروید و روی دانلود کلیک کنید.

بهینه سازی ویندوز 10

پس از دانلود، روی فایل MSPCManagerSetup.exe کلیک کنید. مجوز کاربر نهایی را بررسی کنید و سپس روی Install کلیک کنید.

بهینه سازی ویندوز 10

اکنون مراحل شروع مراحل نصب را تایید کنید.

بهینه سازی ویندوز 10

چگونه با Microsoft PC Manager کار کنیم؟

در این قسمت نحوه کار با Microsoft PC Manager Windows 10 11 را می آموزیم. نرم افزارهای بهینه سازی ویندوز 11 و 10 در بسیاری از موارد می توانند به شما کمک کنند. می توانید از آن برای بهبود عملکرد ویندوز استفاده کنید. سلامت ویندوز را بررسی کنید. حافظه سیستم خود را مدیریت کنید برنامه ها را کنترل کنید و راه اندازی و امنیت ویندوز را بررسی کنید. در ادامه نحوه کار با تمامی این قسمت ها را آموزش می دهیم.

بهینه سازی ویندوز 10 و 11 با Microsoft PC Manager

در این برنامه بخشی برای بهینه سازی عملکرد ویندوز وجود دارد. برنامه را باز کنید و سپس روی Boost کلیک کنید. با این کار فایل های موقت بلافاصله پاک می شوند و حافظه سیستم کمی سبک می شود. علاوه بر این، برنامه های غیر ضروری و سنگینی که در پس زمینه باز هستند نیز بسته می شوند. با این کار حداقل 20 درصد از فضا را آزاد می کنید و سرعت سیستم افزایش می یابد.

Microsoft PC Manager Windows Optimizer

آموزش نحوه کار با Microsoft PC Manager و بررسی سلامت سیستم

یکی دیگر از بهترین ویژگی های این برنامه امکان بررسی سلامت دستگاه است. این برنامه فایل های ناخواسته، کش، لاگ ها و بخش فایل های اخیرا باز شده را پیدا می کند. سپس در صورت نیاز می توانید این فایل ها را حذف کنید. علاوه بر این، می توانید از مشکلات احتمالی مطلع شوید و ببینید مشکل از کجاست. همچنین می توانید برنامه های مشکل ساز را در هنگام راه اندازی شناسایی کرده و در صورت نیاز آن ها را غیرفعال کنید.

Microsoft PC Manager Windows Optimizer

برای مدیریت حافظه با Microsoft PC Manager کار کنید

در قسمت Storage Management می توانید حافظه سیستم خود را به خوبی تمیز و سازماندهی کنید. این برنامه تمام فایل ها را بررسی می کند و فایل های بی فایده و موقت، آسیب دیده و همه آن هایی که باید پاک شوند را شناسایی می کند. همچنین می توانید تمامی این فایل های غیر ضروری را حذف کرده و با آزادسازی حافظه، سرعت ویندوز را افزایش دهید.

Microsoft PC Manager Windows Optimizer

علاوه بر این، می توانید فایل های بسیار بزرگی را پیدا کنید که فضای زیادی را اشغال می کنند.

Microsoft PC Manager Windows Optimizer

برای دانلود بهترین برنامه های نصب درایور در ویندوز، دانلود برنامه نصب درایور کامپیوتر ویندوز 10، 11 و … را مطالعه کنید.

عملکرد برنامه را با Microsoft PC Manager مشاهده کنید

با این برنامه می توانید وظایف Task Manager را انجام دهید و ببینید چقدر ویندوز با هر برنامه درگیر است. در نتیجه می توانید برنامه هایی که ویندوز را زیاد درگیر کرده اند، رم، سی پی یو و … را اشغال کرده اند را غیرفعال کنید. کافیست جلوی هر برنامه روی End کلیک کنید تا متوقف شود.

Microsoft PC Manager Windows Optimizer

برنامه های راه اندازی را با Microsoft PC Manager غیرفعال کنید

در بخش Startup Apps، می توانید به سادگی برنامه هایی را که در راه اندازی سیستم تداخل دارند غیرفعال یا فعال کنید. هر بار که وارد ویندوز خود می شوید و آن را روشن می کنید، این برنامه ها فعال می شوند. شما به بسیاری از آنها نیاز ندارید و فقط سرعت ویندوز را کاهش می دهند. کافی است هر برنامه ای را که نیاز ندارید خاموش کنید تا هر بار فعال نشود. برای فعال کردن آن کافی است دکمه را روی حالت ON قرار دهید.

Microsoft PC Manager Windows Optimizer

بهینه سازی ویندوز 11 برای بازی ها و … و کنترل امنیت و به روز رسانی های مورد نیاز با Microsoft PC Manager

در بخش امنیت می توانید به سرعت رایانه خود را اسکن کنید تا هر بدافزاری را شناسایی کنید. استفاده از این بخش بسیار ساده است.

Microsoft PC Manager Windows Optimizer

در قسمت Windows Update نیز می توانید آخرین آپدیت های مورد نیاز ویندوز را پیدا کرده و هر کدام را که می خواهید نصب کنید.

Microsoft PC Manager Windows Optimizer

با فعال کردن محافظت مرورگر، می توانید از سیستم خود در حین وبگردی و کار با مرورگرها محافظت کنید.

Microsoft PC Manager Windows Optimizer

با غیرفعال کردن مدیریت پاپ‌آپ، می‌توانید پنجره‌های بازشو را نیز مسدود کنید تا از نمایش غیرضروری آن‌ها جلوگیری کنید.

Microsoft PC Manager Windows Optimizer

نظرات و پیشنهادات شما؟

در این مقاله از Enzel Web نحوه کار با Microsoft PC Manager برای ویندوز 11 و 10 را یاد گرفتیم. شما از کدام روش برای بهینه سازی ویندوز 11 و 10 استفاده می کنید؟ لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.