آموزش ریموت کردن با کامپیوتر دیگر با 3 روش


شاید برای شما اتفاق افتاده باشد که بخواهید به رایانه محل کار خود دسترسی داشته باشید. اما شما جای دیگری هستید یا می خواهید به دوست خود کمک کنید تا مشکل رایانه اش را حل کند. اما شما نمی توانید به خانه او بروید. در این مواقع چه باید کرد؟

خوشبختانه توسعه دهندگان به این موضوع فکر کرده اند و نرم افزارهای مختلفی را برای کنترل از راه دور کامپیوتر توسعه داده اند. با کمک این ابزارها می توانید به راحتی به کامپیوتر شخص دیگری متصل شده و از آن استفاده کنید.

چندین برنامه هایی برای کنترل از راه دور کامپیوتر ساخته شده است که در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین آنها آشنا کرده و نحوه استفاده از آنها را به شما آموزش دهیم.

بسته به نرم افزار مورد استفاده، ممکن است لازم باشد آن را هم بر روی کامپیوتر میزبان و هم در کامپیوتر مشتری نصب کنید. رایانه ای که می خواهید از راه دور به آن دسترسی داشته باشید، میزبان و دیگری مشتری نامیده می شود.

کنترل از راه دور کامپیوتر با TeamViewer

یکی از بهترین نرم افزارهای موجود برای کنترل از راه دور سایر کامپیوترها TeamViewer است. همچنین لازم به ذکر است که برنامه مذکور برای استفاده شخصی رایگان بوده و با خیال راحت می توانید از آن کمک بگیرید.

این نرم افزار بر روی چندین سیستم عامل از جمله اندروید، ویندوز، لینوکس و iOS کار می کند. این بدان معناست که نه تنها با تمام دسکتاپ ها، بلکه تقریباً با تمام پلتفرم های موبایل سازگار است. همچنین برنامه مذکور بر روی مرورگرهای وب مانند کروم، فایرفاکس، اپرا و اج اجرا می شود.

حتی اگر از نسخه رایگان استفاده کنید، به بسیاری از توابع و ویژگی ها دسترسی خواهید داشت. با کمک TeamViewer می توانید به راحتی به کامپیوتر شخص دیگری متصل شده و آن را از راه دور کنترل کنید.

در ادامه نحوه کنترل یک کامپیوتر دیگر با TeamViewer را به شما آموزش می دهیم.

  • پس از نصب TeamViewer آن را اجرا کنید.
  • در صفحه باز شده گزینه های مختلفی وجود دارد. اما شما فقط با Allow Remote Control and Control Remote Computer کار می کنید. در ادامه بیشتر در مورد این دو قسمت صحبت خواهیم کرد.