آموزش روش صحیح شارژ باتری گوشی های هوشمند


اگر در حال حاضر حتی یک برنامه مدیریت باتری روی گوشی خود نصب کرده اید، فوراً آن را حذف کنید. زیرا این برنامه ها دائما در پس زمینه فعال هستند و رفتارهای مختلف گوشی شما را رصد می کنند و به جای صرفه جویی در باتری و افزایش عمر آن، انرژی زیادی را هدر می دهند و به باتری گوشی شما فشار می آورند.

اکثر این برنامه ها برای نمایش تبلیغات مختلف به کاربران ساخته شده اند و شعار آنها برای سالم نگه داشتن باتری شما فقط یک ترفند بازاریابی برای نصب آنهاست.

8. قاب محافظ را از گوشی جدا کنید

قاب های گوشی می توانند راهی عالی برای زیباسازی گوشی و افزایش امنیت فیزیکی آن باشند. با این حال، آنها می توانند هنگام شارژ شدن، مشکلات دما ایجاد کنند. زمانی که باتری گوشی شما بیش از حد گرم می شود، می تواند به سایر قسمت های گوشی شما نیز آسیب برساند. برای ایمن بودن، در حین شارژ، قاب را بردارید، به خصوص اگر متوجه داغ شدن گوشی خود در هنگام شارژ شدید.

9. اجازه ندهید باتری گوشی برای مدت طولانی تمام شود

اگر قرار است برای مدت طولانی از گوشی خود استفاده نکنید، بهتر است آن را تا نیمه شارژ کنید. اپل توصیه می کند برای حفظ باتری گوشی خود را هر 6 ماه یکبار روشن کرده و تا 50 درصد شارژ کنید. همچنین برای جلوگیری از آسیب های احتمالی، در صورت قطع باتری گوشی، سعی کنید آن را در جای خشک و خنک نگهداری کنید.

10. حالت هواپیما را هنگام شارژ روشن کنید