آموزش جدید 2 راه برای اشتراک گذاری رمز وای فای اندروید


داشتن یک رمز عبور طولانی و پیچیده وای فای بد نیست 🔑 اما خواندن حروف و اعداد طولانی هنگام اشتراک گذاری می تواند دردسرساز باشد. در آموزش جدید ۲ روش اشتراک گذاری رمز وای فای اندروید راه حل های ساده ای را برای غلبه بر این مشکل به شما آموزش می دهیم.

نحوه اشتراک گذاری رمز وای فای از اندروید با کد QR و …

چگونه رمز وای فای خود را در گوشی اندرویدی به اشتراک بگذارید

داشتن رمز عبور Wi-Fi قوی برای جلوگیری از ورود دیگران و استفاده از شبکه خانگی شما مهم است. اما داشتن رمز عبور طولانی و پیچیده اشتراک گذاری را دشوار می کند. خوشبختانه، تلفن های اندرویدی اشتراک گذاری رمزهای عبور وای فای را بسیار ساده می کنند. راه های مختلفی برای اشتراک گذاری رمز وای فای در اندروید هواوی، شیائومی، سامسونگ و غیره وجود دارد. اگر سؤالی دارید مانند نحوه فعال کردن اسکن Wi-Fi؟ چگونه بارکد وای فای را پیدا کنیم؟ شما از طریق Wi-Fi Direct در اندروید 11، 12، 13 اشتراک گذاری دارید، می توانید پاسخ آنها را در زیر بیابید.

رمز عبور وای فای را در گوشی اندروید از طریق کد QR به اشتراک بگذارید

قبلا 6 روش برای مشاهده رمز وای فای در گوشی اندرویدی در تیرازیس فایل آموزش دادیم، اما تا زمانی که گوشی اندروید 10 به بالا دارید، می توانید رمز وای فای خود را با ایجاد یک کد QR به اشتراک بگذارید. به اشتراک گذاری رمز عبور وای فای اندروید 11 و.. به Settings > Wi-Fi and network > Wi-Fi بروید. به خاطر داشته باشید که این مراحل ممکن است بسته به برند یا مدل دستگاه شما متفاوت باشد، اما ایده کلی این است که از تنظیمات Wi-Fi گوشی خود استفاده کنید.

رمز عبور وای فای را در گوشی اندروید از طریق کد QR به اشتراک بگذارید

روی نماد چرخ‌دنده در کنار نام شبکه Wi-Fi که می‌خواهید به اشتراک بگذارید ضربه بزنید و برای باز کردن کد QR، اشتراک‌گذاری را انتخاب کنید. باز هم ممکن است مراحل در سایر نسخه های اندروید متفاوت باشد. در دستگاه سامسونگ با اندروید 12، نماد کد QR را در پایین صفحه مشاهده خواهید کرد.

رمز عبور وای فای را در گوشی اندروید از طریق کد QR به اشتراک بگذارید

به کد را اسکن کنید QR Wi-Fi برای اتصال به شبکه، به تنظیمات > Wi-Fi و شبکه > Wi-Fi بروید و روی نماد کد QR در کنار افزودن شبکه ضربه بزنید. در برخی از دستگاه های اندرویدی، نماد کد QR را در گوشه سمت راست بالا مشاهده خواهید کرد. کد تلفن دیگر را اسکن کنید تا به شبکه بپیوندید.

همچنین می توانید بارکد وای فای سامسونگ و … را با استفاده از دوربین گوشی خود (در صورت پشتیبانی از این قابلیت) یا با استفاده از لنز گوگل اسکن کنید. روی نماد Google Lens در نوار جستجوی Google یا برنامه دوربین گوشی خود ضربه بزنید. Search with your camera و سپس Join network را انتخاب کنید.

رمز عبور وای فای را در گوشی اندروید از طریق کد QR به اشتراک بگذارید

با Nearby Share بدون رمز به Wi-Fi متصل شوید

برای اشتراک‌گذاری گذرواژه WiFi Android 12 یا اشتراک رمز عبور WiFi Android 13، می‌توانید رمز WiFi خود را با استفاده از Nearby Share به اشتراک بگذارید. برای اتصال به Wi-Fi با بارکد، به تنظیمات > Wi-Fi بروید و روی نام شبکه ضربه بزنید، به صفحه کد QR بروید. روی Nearby یا Nearby Share ضربه بزنید.

با Nearby Share بدون رمز به Wi-Fi متصل شوید

تلفن سایر دستگاه های نزدیک را اسکن می کند. می توانید تلفن را طوری تنظیم کنید که همه یا فقط افراد موجود در لیست مخاطبین شما را اسکن کند. اگر تلفن اصلی دستگاه شما را پیدا کند، یک درخواست اتصال خواهید دید. برای اتصال به شبکه Wi-Fi روی Accept ضربه بزنید. توجه داشته باشید که در حالی که تنها با استفاده از این روش می‌توانید رمز عبور خود را در اندروید 12 یا 13 به اشتراک بگذارید، می‌توانید درخواست اتصال را در دستگاه‌های قدیمی‌تری که از Nearby Share پشتیبانی می‌کنند بپذیرید.

با Nearby Share بدون رمز به Wi-Fi متصل شوید

ممکن است قبل از استفاده از این ویژگی لازم باشد. اشتراک گذاری در نزدیکی را فعال کنید. وقتی می‌خواهید گذرواژه‌ای را با Nearby Share به اشتراک بگذارید، تنظیمات باید ظاهر شوند. اگر نه، به Settings > Google > Devices and sharing > Nearby share بروید.

با Nearby Share بدون رمز به Wi-Fi متصل شوید

نظرات و پیشنهادات شما؟

در آموزش جدید ۲ روش اشتراک گذاری رمز وای فای اندروید پرسیدیم که چگونه بارکد وای فای را پیدا کنیم؟ ما جواب دادیم. به نظر شما علاوه بر اسکن وای فای چه راه حل دیگری وجود دارد؟ از چه نرم افزار اشتراک گذاری وای فای اندرویدی می توان استفاده کرد؟ نظرات و پیشنهادات خود را در بخش نظرات همین مقاله با ما در میان بگذارید.