آموزش جدید 10 راه حل مشکل کار نکردن نقشه گوگل در اندروید


Google Maps یا Google Map 🗺️ ابزار بسیار مفیدی است و به ما کمک می کند تا آدرس ها و مسیرهای مختلف را به راحتی و سریع پیدا کنیم، اما متاسفانه گاهی اوقات این برنامه دچار اختلال می شود. در این مقاله از تیرازیس فایل قصد داریم با 10 راه حل مشکل کار نکردن نقشه گوگل در اندروید آشنا شویم.

چگونه مشکل کار نکردن نقشه گوگل در اندروید را برطرف کنیم

چگونه نقشه گوگل را هنگامی که در اندروید کار نمی کند تعمیر کنیم

گاهی اوقات هنگام استفاده از برنامه Google Play با مشکل مواجه می شویم. ممکن است برنامه باز نشود، مکان دقیق نمایش داده نشود، لینک آدرس باز نشود و … راه های مختلفی برای حل این مشکلات وجود دارد. در این مقاله از تیرازیس فایل با نحوه حل مشکل کار نکردن نقشه گوگل در اندروید آشنا می شویم.

برای استفاده از گوگل پلی در داخل کشور بهتر است از روش تغییر IP استفاده کنید تا برنامه ها و سرویس های گوگل بدون مشکل برای شما کار کنند. اگر برنامه همچنان با استفاده از این ابزارها برای شما خوب کار نمی کند، از روش های زیر استفاده کنید.

حل مشکل باز نشدن لینک گوگل مپ با بررسی اینترنت

برای رفع مشکل گوگل مپ در شیائومی و … قبل از هر کاری اینترنت خود را چک کنید. اینترنت شما ممکن است ضعیف یا حتی خاموش باشد. یک بار مودم را خاموش و روشن کنید. وای فای گوشی را یک بار خاموش کنید و بعد از چند دقیقه دوباره روشن کنید. اینترنت را در برنامه های دیگر بررسی کنید و ببینید آیا امکان استفاده از آن وجود دارد یا خیر. همچنین می توانید Wi-Fi را خاموش و داده را روشن کنید (و بالعکس).

مشکل باز نشدن لینک گوگل مپ

حل مشکل باز نشدن لینک موقعیت مکانی گوگل مپ در واتس اپ و… با فعال سازی Location Accuracy

برای حل مشکل گوگل مپ در هواوی و… وارد این برنامه شوید و در بالای صفحه روی عکس پروفایل خود کلیک کنید. وارد تنظیمات شوید. سپس روی تنظیمات مکان گوگل کلیک کنید. روی Google Location Accuracy ضربه بزنید. سپس علامت آن را روی حالت ON قرار دهید.

مشکل باز نشدن لینک گوگل مپ

حالا وارد نقشه گوگل شوید و مشکل را بررسی کنید.

حل مشکل باز نشدن Google Maps فقط با خاموش کردن Wi-Fi

اگر ویژگی فقط Wi-Fi روشن است، فقط زمانی می توانید از برنامه استفاده کنید که Wi-Fi را روشن کنید. اگر هنگام استفاده از دیتا با این مشکل مواجه شدید وارد این برنامه شوید. سپس روی عکس پروفایل خود در گوشه سمت راست بالا ضربه بزنید. روی تنظیمات ضربه بزنید. فقط وای فای را خاموش کنید. از تنظیمات خارج شده و به قسمت Maps بروید.

مشکل باز نشدن لینک گوگل مپ

اکنون می توانید از داده های خالص استفاده کنید. این برنامه اینترنت زیادی می گیرد. پس مراقب بسته خود باشید تا تمام نشود!

حل مشکل کار نکردن نقشه گوگل با تنظیم برنامه

برای رفع مشکل کار نکردن گوگل مپ و پیدا نکردن موقعیت دقیق شما روی نقشه (دایره آبی بزرگ یعنی نقشه نمی تواند موقعیت شما را به خوبی دریافت کند) وارد این برنامه شوید. سپس گوشی خود را حرکت دهید تا عدد 8 نشان داده شود. این کار را چندین بار انجام دهید تا برنامه بتواند مکان دقیق را پیدا کند.

حل مشکل گوگل مپ در ایران

راه دیگر این است که برنامه تغییر IP خود را روشن کنید. اگر یک برنامه کار نمی کند، از برنامه دیگری برای انجام کار استفاده کنید.

برای یادگیری نحوه اندازه گیری فاصله روی نقشه، آموزش 6 روش اندازه گیری فاصله در نقشه گوگل را مطالعه کنید.

خطای Dynamic link not found در گوگل مپ و سایر مشکلات را با پاک کردن کش حل کنید

یکی دیگر از راه های حل مشکل موقعیت مکانی در گوگل مپ، پاک کردن کش اپلیکیشن است. برای این کار وارد تنظیمات گوشی شوید. سپس روی Apps & Notifications ضربه بزنید. حالا روی Maps کلیک کنید. گاهی اوقات باید ابتدا روی مشاهده همه برنامه ها کلیک کنید. حالا بر روی Storage & cache کلیک کنید. سپس بر روی Clear cache and Clear storage کلیک کنید. خروج از تنظیمات دوباره وارد شوید

حل مشکل باز نشدن نقشه گوگل

رفع خطای Invalid Dynamic Link Google Map با به روز رسانی برنامه

گاهی اوقات بسیاری از مشکلات را می توان با یک به روز رسانی ساده حل کرد. برای این کار وارد گوگل پلی استور شوید. سپس Google Maps را جستجو کنید. روی آن ضربه بزنید. اگر دکمه Update وجود دارد، روی آن کلیک کنید و منتظر بمانید تا برنامه به روز شود. سپس گوشی را ریستارت کنید و دوباره وارد برنامه شوید.

حل مشکل باز نشدن نقشه گوگل

عیب یابی عدم نمایش مکان در Google Maps با استفاده از Google Maps Go

اکثر برنامه های محبوب نسخه کوچکتری دارند. Google Maps Go نسخه فشرده Google Maps است. این برنامه را می توانید از گوگل پلی دانلود و نصب کنید.

حل مشکل باز نشدن نقشه گوگل

حل مشکل مکان در نقشه گوگل با نصب مجدد برنامه

اگر با روش های ذکر شده مشکل حل نشد، پیشنهاد می کنیم برنامه را حذف و مجددا نصب کنید. برای این کار چند ثانیه روی برنامه بمانید. سپس بر روی ضربدر کلیک کنید. روی OK یا Delete کلیک کنید. سپس منتظر بمانید تا برنامه حذف شود. گوشی را ریستارت کنید. حالا به گوگل پلی رفته و نام برنامه را جستجو کرده و بر روی Install کلیک کنید. منتظر بمانید تا برنامه نصب شود.

مشکل کار نکردن نقشه گوگل در اندروید

سرویس های گوگل را به روز کنید

در پایان پیشنهاد می کنیم اگر برنامه به خوبی برای شما کار نمی کند، حتما سرویس اندروید گوگل پلی را به آخرین نسخه آپدیت کنید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در این مقاله از تیرازیس فایل نحوه رفع مشکل گوگل مپ در اندروید را آموزش داده ایم. برای حل این مشکل از چه روشی استفاده کردید؟ لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.