آموزش جدید ۲ روش تغییر لینک کانال تلگرام


آیدی کانال یا لینک کانال تلگرام که در زمان ایجاد آن مشخص می شود به راحتی قابل تغییر است و می توانید لینک کانال را به دلخواه خود بگذارید. در این مقاله از تیرازیس فایل قصد داریم ۲ روش جدید تغییر لینک کانال تلگرام در دستگاه های مختلف مانند کامپیوتر و گوشی اندروید را آموزش دهیم.

چگونه لینک کانال تلگرام را تغییر دهیم؟

نحوه تغییر لینک کانال تلگرام

قبلا در تیرازیس فایل ۴ روش ساخت کانال تلگرام را در نسخه جدید آموزش دادیم. در حین ایجاد کانال تلگرام خود می توانید لینک کانال خود را تنظیم کنید. پس از اتمام ساخت کانال در صورت تمایل می توانید آن را تغییر دهید. در روش های زیر لینک کانال تلگرام را به نام دلخواه تغییر دهید بررسی خواهیم کرد

توجه داشته باشید که لینک کانال خصوصی به دلخواه قابل تنظیم نیست و با هر تغییر لینک کانال خصوصی به صورت خودکار توسط تلگرام تغییر می کند. در ادامه این آموزش نحوه تغییر لینک کانال عمومی تلگرام را به شما آموزش می دهیم.

چگونه آیدی کانال تلگرام را تغییر دهیم؟ تغییر آیدی کانال تلگرام در گوشی اندروید یا آیفون

اگر می خواهید لینک کانال تلگرام گوشی خود را تغییر دهید ابتدا کانال تلگرام را باز کنید. پس از ورود به کانال تلگرام، روی نام کانال خود در بالای صفحه ضربه بزنید.

نحوه تغییر لینک دعوت به کانال تلگرام

با کلیک بر روی نام کانال خود می توانید تنظیمات مربوط به کانال را مشاهده کنید. روی نماد مداد در سمت راست بالای صفحه ضربه بزنید. این نماد ویرایش است و می توانید قسمت های مختلف کانال خود را ویرایش کنید.

تغییر لینک کانال تلگرام توسط ادمین

در صفحه Manage channel گزینه Channel Link را انتخاب کنید.

نحوه تغییر لینک کانال تلگرام

پس از باز کردن صفحه لینک کانال، می توانید نام لینک کانال تلگرام خود را در قسمت مشخص شده وارد کنید. این لینک می تواند هر چیزی باشد، اما نباید قبلاً در تلگرام استفاده شده باشد. پس از وارد کردن لینک مورد نظر اگر زیر کادر قرمز رنگ پیام Sorry, this public link is invalid نمایش داده شد به این معنی است که نمی توانید از لینک استفاده کنید بنابراین باید از عبارت دیگری به عنوان لینک استفاده شود.

نام لینک کانال تلگرام

وقتی پیام زیر لینک شما با رنگ سبز به Is available تغییر می کند، به این معنی است که می توانید از این شناسه برای کانال خود استفاده کنید. پس از مشاهده این پیام و وارد کردن لینک کانال تلگرام خود، بر روی تیک پایین صفحه کلیک کنید تا ذخیره شود.

لینک کانال تلگرام را تغییر دهید

اکنون تغییر آیدی کانال تلگرام با موفقیت انجام شد و می توانید آن را کپی و استفاده کنید.

نحوه تغییر لینک کانال در دسکتاپ تلگرام

همچنین می توانید از نسخه دسکتاپ تلگرام برای تغییر لینک کانال تلگرام توسط ادمین استفاده کنید. برای این کار وارد کانال تلگرام خود شوید. سپس روی نام کانال خود در بالای صفحه کلیک کنید تا صفحه جدیدی برای شما باز شود.

دلیل تغییر نکردن لینک کانال تلگرام

پس از آن کادری در سمت راست برنامه تلگرام برای شما باز می شود. در سمت راست صفحه، روی نماد مداد در بالای صفحه کلیک کنید.

تغییر آیدی کانال تلگرام

حال در کادر جدید می توانید اطلاعاتی مانند نام کانال، توضیحات، لینک کانال و … را تغییر دهید، گزینه Channel Type را پیدا کرده و روی آن کلیک کنید.

لینک کانال تلگرام را به نام دلخواه تغییر دهید

در صفحه باز شده می توانید لینک جدید کانال خود را در قسمت لینک وارد کنید. اگر لینکی که وارد کرده اید قابل قبول باشد، پیغام Is available را به رنگ سبز نشان می دهد. در غیر این صورت پیغام “Sorry, this link is been taken” با رنگ قرمز نمایش داده می شود. در این شرایط باید لینک وارد شده را تغییر دهید. پس از وارد کردن لینک پذیرفته شده بر روی تیک پایین صفحه کلیک کنید تا لینک تغییر کند. پس از ورود نام لینک کانال تلگرام می توانید از آن برای دعوت دوستان خود استفاده کنید.

نحوه تغییر لینک کانال در تلگرام

اگر با مشکل کار نکردن تلگرام در گوشی خود مواجه هستید، می توانید آموزش 14 راه حل مشکل کار نکردن تلگرام را مطالعه کنید.

دلیل تغییر نکردن لینک کانال تلگرام چیست؟

اگر تلگرام لینکی که وارد کرده اید را قبول نکرد به این معنی است که این عبارت قبلا توسط شخص دیگری برای آیدی کانال تلگرام انتخاب شده است و نمی توانید دوباره آن را انتخاب کنید. شما باید عبارتی را برای پیوند وارد کنید که هیچ کس قبل از شما آن را انتخاب نکرده است.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در مطلب امروز در مورد نحوه تغییر لینک کانال تلگرام صحبت کردیم. با آموزش تغییر لینک کانال تلگرام که در بالا توضیح داده شد توانستید لینک کانال خود را تغییر دهید؟ شما می توانید نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود را در زمینه نحوه تغییر لینک دعوت کانال تلگرام در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید.