آموزش جدید ۱۱ روش برای رفع مشکل تماس تصویری تلگرام


یکی از قابلیت های جذاب تلگرام برقراری تماس تصویری است. 🎦 گاهی اوقات این ویژگی با مشکلاتی مواجه می شود و باعث می شود نتوانید از آن استفاده کنید. در این مطلب از تیرازیس فایل به آموزش جدید ۱۱ روش حل مشکل تماس تصویری تلگرام می پردازیم.

دلیل عدم برقراری تماس تصویری در تلگرام

چگونه میکروفون تلگرام و تماس صوتی یا تصویری را حل کنیم

برنامه های مختلفی وجود دارد که می توانید از آنها برای برقراری تماس تصویری استفاده کنید. یکی از این برنامه ها تلگرام است. قبلا در تیرازیس فایل به این سوال پاسخ داده بودیم که چگونه تماس تصویری تلگرام را فعال کنیم؟ اما گاهی اوقات به دلایل مختلف ممکن است این ویژگی با مشکل مواجه شود و نتوانید تماس تصویری برقرار کنید. به روش های زیر برای رفع مشکل تماس تصویری تلگرام بررسی خواهیم کرد

اول اینکه به دلیل منطقه جغرافیایی که در آن قرار دارید، برای استفاده از برنامه تلگرام باید از برنامه های تغییر آی پی استفاده کنید. در غیر این صورت این برنامه کار نخواهد کرد. بنابراین ابتدا یک برنامه تغییر IP را روی گوشی خود فعال کنید. همچنین در صورت استفاده از پروکسی در تلگرام، باید با استفاده از گزینه Use Proxy for Calls، مجوز استفاده از تماس های ویدئویی پروکسی را در قسمت تنظیمات پروکسی یا پروکسی تلگرام فعال کنید.
از پروکسی برای تماس استفاده کنید

بررسی اینترنت برای حل مشکل تماس تصویری تلگرام

همانطور که می دانید برای استفاده از تلگرام باید به اینترنت متصل باشید. زمانی که به اینترنت متصل نیستید یا اتصالی که دارید ضعیف است با مشکل مواجه می شوید و نمی توانید از امکانات این برنامه مانند تماس تصویری استفاده کنید. بنابراین اولین چیزی که باید بررسی کنید اینترنت است. در ابتدا اگر به اینترنت متصل نیستید می توانید به اینترنت گوشی خود یا اینترنت وای فای متصل شوید.

حل مشکل تماس تصویری تلگرام

پس از آن، اگر اینترنت شما ضعیف است، باید اتصال خود را تقویت کنید. اگر از اینترنت گوشی استفاده می کنید، می توانید بررسی 10 دلیل و نحوه حل مشکل کم سرعت اینترنت را مطالعه کنید. همچنین مطمئن شوید که به تلگرام اجازه دسترسی به اینترنت را داده اید. گاهی ممکن است به اشتباه این گزینه را غیرفعال کرده باشید. در این زمان حتی اگر اینترنت روشن باشد، تلگرام نمی تواند از اینترنت استفاده کند. برای مجاز کردن تلگرام ابتدا وارد تنظیمات گوشی خود شوید. سپس قسمت Apps را در تنظیمات پیدا کرده و روی آن ضربه بزنید.

دلیل عدم برقراری تماس تصویری در تلگرام

در صفحه باز شده می توانید تمامی برنامه های نصب شده روی گوشی خود را مشاهده کنید. تلگرام را پیدا کرده و انتخاب کنید.

مشکل تماس تصویری تلگرام

در صفحه باز شده گزینه Mobile data & Wi-Fi را انتخاب کرده و تلگرام را فعال کنید تا مجوز دسترسی به اینترنت برای آن دوباره فعال شود. اگر از آیفون استفاده می کنید، تنظیم مجدد تنظیمات شبکه آیفون می تواند مشکلات اینترنت شما را حل کند.

برای رفع مشکل تماس تصویری در تلگرام حالت هواپیما را فعال کنید

حالت هواپیما یکی از ویژگی های گوشی های هوشمند است. این ویژگی کاربردهای مختلفی دارد. هنگامی که این ویژگی را فعال می کنید، برخی از ویژگی های دیگر گوشی مانند بلوتوث، وای فای، اینترنت تلفن، امکان برقراری تماس و ارسال پیام را غیرفعال می کند. اگر مشکل عدم برقراری تماس تصویری در تلگرام به دلیل اینترنت است، می توانید یک بار این قابلیت را فعال کرده و سپس آن را غیرفعال کنید. این می تواند مشکلات مربوط به اینترنت را حل کند. برای انجام این کار، انگشت خود را از بالای صفحه به پایین بکشید تا تنظیمات سریع گوشی باز شود.

مشکل تماس تصویری تلگرام

پس از آن گزینه Airplane را پیدا کرده و روی آن ضربه بزنید تا فعال شود. چند دقیقه صبر کنید، سپس دوباره روی گزینه Airplane ضربه بزنید تا غیرفعال شود. پس از غیرفعال کردن این گزینه می توانید تماس تصویری تلگرام خود را برقرار کنید.

رفع مشکل تماس در تلگرام با راه اندازی مجدد گوشی

یک سری کارهای ساده می تواند بسیاری از مشکلات گوشی های هوشمند را حل کند. یکی از ساده ترین و سریع ترین راه ها برای رفع برخی از مشکلات گوشی هوشمند، راه اندازی مجدد گوشی است. اگر مشکلی در اتصال اینترنت شما وجود ندارد، می توانید گوشی خود را مجددا راه اندازی کنید تا مشکل شما حل شود. برای این کار دکمه پاور گوشی را فشار دهید. بعد از چند ثانیه آن را رها کرده و گزینه Reboot را انتخاب کنید.

دلیل عدم برقراری تماس تصویری در تلگرام

مشکل عدم تماس با تلگرام به دلیل عدم مجوز

در تنظیمات گوشی مجوزهای مختلفی برای برنامه ها وجود دارد. این مجوزها به برنامه امکان دسترسی به بخش های مختلف را می دهد. اگر مجوزهای لازم برای برنامه تلگرام را فعال نکرده باشید، ممکن است در تماس های تصویری تلگرام با مشکل مواجه شوید. برای فعال کردن مجوزهای این برنامه، تنظیمات را باز کنید، سپس وارد بخش Apps شوید.

دلیل عدم برقراری تماس تصویری در تلگرام

برنامه تلگرام را پیدا کنید و روی آن ضربه بزنید تا باز شود. گزینه App Permissions را انتخاب کنید. حال در صفحه App Permissions تمامی گزینه ها مانند Microphone و Camera را به ترتیب انتخاب کنید.

رفع مشکل تماس تلگرام

در صفحه جدید گزینه Allow را برای آنها فعال کنید.

تماس تصویری تلگرام با پروکسی

اگر از گوشی iOS استفاده می کنید، تنظیمات گوشی خود را باز کنید، سپس در قسمت تنظیمات وارد بخش Privacy and Security شوید. روی میکروفون روی صفحه ضربه بزنید و مطمئن شوید که گزینه برنامه تلگرام فعال است. همچنین اگر از نسخه دسکتاپ تلگرام در مک استفاده می کنید، باید مطمئن شوید که به تلگرام اجازه دسترسی به میکروفون و دوربین را داده اید. برای این کار وارد تلگرام شوید. تنظیمات را از منوی پایین انتخاب کنید تا تنظیمات تلگرام باز شود.

حل مشکل گیر افتادن هنگام تبادل کلیدهای رمزگذاری تماس تصویری در تلگرام

در تنظیمات تلگرام گزینه General را انتخاب کنید.

مشکل وصل نشدن تماس تصویری تلگرام

سپس صفحه را به پایین بکشید و وارد قسمت تنظیمات تماس شوید.

تماس تصویری تلگرام در ایران

در قسمت Camera بر روی Default کلیک کنید.

مشکل عدم تماس با تلگرام

از منوی باز شده FaceTime HD Camera را انتخاب کنید.

مشکل تماس تلگرام

پس از آن در قسمت Microphone بر روی Default کلیک کنید.

دلیل عدم برقراری تماس تصویری در تلگرام

حال از منوی باز شده MacBook Air Microphone را انتخاب کنید. گزینه موجود در این بخش به مدل مک شما بستگی دارد.

مشکل تماس تصویری تلگرام

رفع مشکل تماس تلگرام با بستن برنامه تلگرام و ورود مجدد به آن

کار ساده دیگری که می توانید برای آن انجام دهید حل مشکل تماس تصویری تلگرام کاری که باید انجام دهید این است که اپلیکیشن تلگرام را ببندید و دوباره وارد آن شوید. برای انجام این کار در گوشی های iOS، می توانید آموزش ۷ روش بستن برنامه های باز در آیفون را مطالعه کنید. اگر از گوشی اندرویدی استفاده می کنید، برای بستن اپلیکیشن تلگرام و ورود مجدد به آن، ابتدا از اپلیکیشن تلگرام خارج شوید. سپس انگشت خود را از پایین صفحه به سمت بالا بکشید تا برنامه های باز به صورت مستطیل های کوچک نمایش داده شوند. در نهایت روی ضربدر پایین صفحه ضربه بزنید.

مشکل وصل نشدن تماس تصویری تلگرام

اگر از مک استفاده می کنید، روی نماد اپل در بالای صفحه کلیک کنید.

تماس تصویری تلگرام با پروکسی

گزینه Force Quit را انتخاب کنید.

رفع مشکل تماس تلگرام

سپس بر روی Telegram و سپس Force Quit کلیک کنید. پس از بستن برنامه می توانید دوباره وارد برنامه تلگرام شوید.

مشکل تماس تلگرام

برای حل مشکل تماس تصویری تلگرام با پروکسی، Do Not Disturb را فعال و غیرفعال کنید

مزاحم نشوید یکی دیگر از ویژگی های گوشی هوشمند است. زمانی که تماس تصویری شما در تلگرام برقرار نیست می توانید از این قابلیت استفاده کنید. ابتدا Do Not Disturb را در گوشی خود فعال کنید. فعال کردن ویژگی مزاحم نشوید، تمام اعلان‌ها را خاموش می‌کند و تماس‌های شما را به پست صوتی ارسال می‌کند. پس از فعال کردن این گزینه، چند لحظه صبر کنید و دوباره آن را غیرفعال کنید. حالا گوشی خود را به اینترنت متصل کرده و با تلگرام تماس تصویری برقرار کنید.

چگونه تماس تصویری تلگرام را فعال کنیم

مسدود شدن کاربر در مک دلیل برقراری تماس تصویری تلگرام در ایران نیست

گاهی اوقات ممکن است به اشتباه کاربر را از برقراری تماس تصویری مسدود کرده باشید و دلیل آن این است که نمی توانید با فرد مورد نظر تماس تصویری برقرار کنید. برای بررسی این مشکل در مک، وارد تلگرام شده و از منوی پایین صفحه گزینه Settings را انتخاب کنید.

حل مشکل گیر افتادن هنگام تبادل کلیدهای رمزگذاری تماس تصویری در تلگرام

در تنظیمات وارد قسمت Privacy and Security شوید.

فعال سازی تماس تصویری تلگرام در اندروید

در قسمت Privacy بر روی Calls کلیک کنید.

چگونه تماس تصویری تلگرام را فعال کنیم

سپس گزینه Never Allow را انتخاب کنید.

حل مشکل گیر افتادن هنگام تبادل کلیدهای رمزگذاری تماس تصویری در تلگرام

پس از آن، ویرایش را از بالای صفحه انتخاب کنید. اکنون می توانید افرادی را که بلاک کرده اید ببینید. برای رفع انسداد روی علامت – در کنار نام مخاطب خود کلیک کنید. در نهایت روی Done کلیک کنید.

دلیل عدم برقراری تماس تصویری در تلگرام

حل مشکل وصل نشدن تماس تصویری تلگرام با حذف آپدیت برنامه

به روز رسانی برنامه می تواند فایل های جدید را جایگزین فایل های قدیمی کند و در نتیجه بسیاری از مشکلات نسخه قبلی را حل کند. با این حال، گاهی اوقات به روز رسانی برنامه ممکن است باعث ایجاد یک سری مشکلات شود. در این صورت می توانید آپدیت برنامه را حذف کنید. پس از حذف آپدیت برنامه می توانید بررسی کنید که آیا مشکل تلگرام حل شده است یا خیر. اگر مشکل تماس تصویری تلگرام همچنان حل نشد، می توانید روش های دیگر را تست کنید.

حذف کش تلگرام برای رفع مشکل تماس تلگرام

اپلیکیشن تلگرام مانند سایر اپلیکیشن های اندروید دارای حافظه کش است. هر بار که این برنامه را باز می کنید، یک سری فایل موقت ایجاد می شود. این فایل های موقت پس از مدتی قدیمی و خراب می شوند. در این شرایط شما را با مشکلات مختلفی مواجه خواهند کرد. بنابراین حذف کش تلگرام در اندروید، آیفون و … می تواند مشکل تماس تصویری تلگرام را حل کند. هیچ خطری در حذف کش برنامه وجود ندارد و به طور خودکار بازسازی می شود. پس از پاک کردن کش، وارد تلگرام شده و دوباره سعی کنید تماس تصویری برقرار کنید.

مشکل وصل نشدن تماس تصویری تلگرام

فعال سازی تماس تصویری تلگرام در اندروید و رفع مشکل با حذف برنامه و نصب مجدد آن

اگر با روش های بالا نتوانستید مشکل برقراری تماس تصویری تلگرام را حل کنید، می توانید برنامه را از گوشی خود حذف کنید. پس از حذف تلگرام، برنامه را از طریق گوگل پلی یا اپ استور با توجه به مدل گوشی خود دانلود کنید و دوباره شماره خود را وارد کنید تا وارد شوید، پس از باز کردن اکانت خود می توانید اقدام به برقراری تماس تصویری کنید.

فعال سازی تماس تصویری تلگرام در اندروید

از برنامه دیگری برای تماس ویدیویی استفاده کنید

اگر تمام روش های بالا را امتحان کرده اید اما هنوز نمی توانید مشکل وصل نشدن تماس تصویری تلگرام برای این کار می توانید از برنامه دیگری استفاده کنید. برنامه های مختلفی وجود دارد که می توانید برای تماس تصویری از آنها استفاده کنید. هر کدام از این برنامه ها دارای ویژگی های مختلفی هستند که می توانید با توجه به نیاز خود آن ها را دانلود و استفاده کنید. برای آشنایی با این برنامه ها می توانید دانلود 14 مورد از بهترین برنامه های مکالمه تصویری اندروید را مطالعه کنید.

چگونه تماس تصویری تلگرام را فعال کنیم

نظرات و پیشنهادات شما؟

در مقاله امروز در مورد حل مشکل گیر افتادن هنگام تبادل کلیدهای رمزگذاری تماس تصویری در تلگرام صحبت کردیم. آیا توانستید از روش های بالا برای رفع مشکل تماس تلگرام استفاده کنید؟ شما می توانید نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود را در زمینه عدم برقراری تماس تصویری در تلگرام در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.