آموزش جدید مدیریت و حذف دستگاه های متصل به تلگرام (Active Sessions)


شما می توانید با چندین دستگاه مختلف وارد یک حساب تلگرام شوید و اکانت تلگرام خود را همزمان در چندین دستگاه داشته باشید. 👥 اگر به خاطر ندارید از چه دستگاه هایی وارد حساب کاربری خود شده اید یا اگر می خواهید بررسی کنید که آیا فردی غیر از شما وارد اکانت تلگرام شما شده است، می توانید از برنامه تلگرام برای مشاهده دستگاه های متصل به حساب کاربری خود استفاده کنید. . انجام دادن. در این مقاله از Enzel Web به مدیریت جدید و حذف دستگاه متصل به تلگرام (Active Sessions) می پردازیم.

دستگاه های متصل به تلگرام در اندروید، آیفون، وب و کامپیوتر را حذف کنید

نحوه بررسی و پایان جلسات فعال در تلگرام

در آموزش روش های جدید افزایش امنیت تلگرام برای جلوگیری از هک شدن، گفته شد که یکی از راه هایی که می توانید از هک شدن اکانت خود جلوگیری کنید، بررسی دستگاه های متصل به اکانت تلگرام است. هنگامی که این کار را انجام می دهید، می توانید دستگاه های ناشناخته را شناسایی کرده و آنها را حذف کنید. در ادامه مطلب دستگاه متصل به تلگرام را حذف کنید دستگاه های مختلف را بررسی می کنیم.

جلسات فعال تلگرام چیست؟

همانطور که گفته شد، می توانید همزمان با دستگاه های مختلف وارد اکانت تلگرام شوید. به این دستگاه های متصل که در قسمت Active session تلگرام می توانید آن ها را مشاهده کنید، Session های فعال نامیده می شوند.

نحوه بررسی دستگاه های متصل به تلگرام

در گوشی اندرویدی خود می توانید از طریق اپلیکیشن تلگرام بررسی کنید و ببینید از چه دستگاه هایی به حساب تلگرام خود دسترسی داشته اید. برای بررسی این مشکل وارد برنامه تلگرام شوید. روی سه خط روی هم افتاده در سمت چپ بالای صفحه ضربه بزنید.

با این کار یک منو برای شما باز می شود. در منوی باز شده تنظیمات را انتخاب کنید.

گزینه دستگاه در تلگرام

اکنون تنظیمات برنامه تلگرام برای شما باز می شود. در تنظیمات این اپلیکیشن گزینه Privacy and Security را پیدا کرده و روی آن ضربه بزنید.

دستگاه های متصل به تلگرام را حذف کنید

در صفحه حریم خصوصی و امنیت، انگشت خود را به پایین بکشید. در بخش امنیت، روی Active Sessions ضربه بزنید.

دستگاه های فعال در تلگرام آیفون

اکنون می توانید دستگاه هایی که به اکانت تلگرام شما متصل هستند را مشاهده کنید.

نحوه حذف جلسات فعال تلگرام

حذف دستگاه های متصل به تلگرام در گوشی های اندرویدی

اگر در مرحله قبل در صفحه Active Sessions متوجه شدید که یک دستگاه ناشناس وارد حساب شما شده است، باید فورا آن را قطع کنید. با این کار دستگاه مورد نظر از حساب شما حذف می شود. برای حذف دستگاه های متصل به تلگرام در اندروید وارد صفحه Active Sessions شوید. به عدم دسترسی دیگران به تلگرام روی Terminate All Other Sessions ضربه بزنید.

چگونه دستگاه های فعال در تلگرام را حذف کنیم

اگر می خواهید فقط یکی از دستگاه ها را قطع کنید، روی نام آن ضربه بزنید و گزینه Terminate Session را انتخاب کنید.

جلسات فعال در تلگرام آیفون

گزینه Active session در آیفون کجاست؟ دستگاه های متصل به تلگرام را حذف کنید

اگر از آیفون استفاده می کنید، همچنان می توانید دستگاه های مورد نظر را حذف کنید تا از حساب تلگرام شما حذف شوند. برای حذف دستگاه های متصل به تلگرام در iOS، اپلیکیشن تلگرام را در گوشی خود باز کنید. سپس از منوی پایین صفحه روی تنظیمات ضربه بزنید.

حذف دستگاه های متصل به تلگرام در iOS

پس از باز کردن منوی تنظیمات، گزینه Device را در تلگرام انتخاب کنید.

دستگاه های متصل به تلگرام را حذف کنید

وارد قسمت Active Sessions شوید. در صفحه Active Sesions تلگرام آیفون می توانید تعداد دستگاه های متصل به تلگرام را مشاهده کنید. برای حذف همه دستگاه‌ها، در صفحه Active Session تلگرام iOS روی Terminate All Other Sessions ضربه بزنید.

تعداد دستگاه های متصل به تلگرام

اگر می خواهید تنها یکی از دستگاه های فعال در تلگرام آیفون را حذف کنید، روی نام دستگاه مورد نظر ضربه بزنید. پس از آن، یک گزینه قرمز رنگ در کنار نام دستگاه نشان داده می شود. در نهایت روی Close ضربه بزنید.

مشکل حذف نشدن جلسات فعال تلگرام

دستگاه های متصل به تلگرام را در رایانه حذف کنید

همچنین می توانید از برنامه تلگرام ویندوز برای حذف دستگاه های متصل به تلگرام استفاده کنید. برای این کار ابتدا برنامه تلگرام را در ویندوز باز کنید. بعد از باز شدن تلگرام روی سه خط بالای صفحه کلیک کنید.

دسترسی سایر دستگاه ها به اکانت تلگرام خود را لغو کنید

از منوی باز شده گزینه Settings را انتخاب کنید.

اکنون وارد تنظیمات تلگرام ویندوز شده اید. Privacy and Security را در تنظیمات تلگرام ویندوز انتخاب کنید.

حذف دستگاه های متصل به تلگرام در iOS

در صفحه Privacy and Security وارد قسمت Show All Sessions شوید.

دستگاه متصل به تلگرام را حذف کنید

اکنون می توانید لیستی از دستگاه هایی که وارد اکانت تلگرام شما شده اند را مشاهده کنید. عدم نمایش جلسات فعال در تلگرام در این صفحه نشان می دهد که دستگاهی به حساب شما متصل نیست. اگر دستگاه متصل است، روی نام دستگاه مورد نظر کلیک کنید.

دستگاه های فعال در تلگرام آیفون

با این کار یک جعبه برای شما باز می شود. در نهایت، برای دسترسی سایر دستگاه ها به اکانت تلگرام خود را لغو کنید در پایین کادر باز شده روی Terminate Session کلیک کنید.

عدم نمایش جلسات فعال در تلگرام

چگونه دستگاه های فعال در تلگرام را حذف کنیم؟ استفاده از نسخه وب تلگرام

قطع دستگاه های متصل به تلگرام در نسخه تحت وب کمی با برنامه آن متفاوت است. در نسخه تحت وب می توانید تعیین کنید که هر دستگاهی که برای مدت معینی وارد تلگرام نمی شود به صورت خودکار قطع شود. این بدان معنی است که شما نمی توانید مانند روش های دیگر، یک دستگاه خاص را قطع کنید. بنابراین برای حذف دستگاه های متصل به تلگرام وارد تلگرام وب شوید. سپس روی سه نقطه بالای صفحه کلیک کنید و از منوی باز شده گزینه Settings را انتخاب کنید.

گزینه Active session در آیفون کجاست؟

سپس منو را به پایین بکشید. بر روی گزینه Devices کلیک کنید.

جلسه فعال در تلگرام iOS

در صفحه Devices نوشته شده است که دستگاهی که برای مدت زمان مشخصی غیر فعال باشد به صورت خودکار قطع می شود. مدت زمان مورد نظر را از یک هفته، یک ماه، سه ماه و شش ماه انتخاب کنید. حال اگر برای مدت زمان مشخصی با دستگاهی وارد حساب کاربری خود نشوید، به صورت خودکار قطع می شود.

جلسات فعال تلگرام چیست؟

اگر با مشکل حذف نشدن جلسات فعال تلگرام مواجه هستید، می توانید مقاله رفع مشکل حذف نشدن دستگاه فعال (Active Sessions) اکانت تلگرام را مطالعه کنید.

نظرات و توصیفات شما؟

در مقاله امروز به این سوال پاسخ دادیم که چگونه جلسات فعال تلگرام را حذف کنیم. آیا توانستید از روش های بالا برای حذف دستگاه متصل به تلگرام استفاده کنید؟ شما می توانید نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود را در زمینه لغو دسترسی سایر دستگاه ها به اکانت تلگرام خود در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید.