آموزش جدید غیرفعال کردن و لغو شارژ اضطراری ایرانسل


یکی از امکاناتی که اپراتور ایرانسل در اختیار کاربران خود قرار داده است شارژ اضطراری است. 🆘 با استفاده از این قابلیت می توانید بدون پرداخت فوری شارژ سیم کارت خود را افزایش دهید. در این مطلب از تیرازیس فایل روش جدید غیرفعال و لغو شارژ اضطراری ایرانسل را آموزش می دهیم پس با ما همراه باشید.

روش غیرفعال کردن شارژ اضطراری ایرانسل

نحوه غیرفعال کردن شارژ اضطراری ایرانسل

غیر فعال ساخت شارژ اضطراری ایرانسل به راحتی تنها با چند مرحله انجام می شود می توان که غیر فعال قبلا انجام داد این که برای یادگیری نحوه لغو شارژ اضطراری ایرانسل، باید بدانیم شارژ اضطراری چیست و چه زمانی از آن استفاده می شود.

شارژ اضطراری ایرانسل چیست و چه زمانی از آن استفاده می شود؟

برای افرادی که از سیم کارت های اعتباری استفاده می کنند، گاهی اوقات ممکن است به دلایل مختلف امکان شارژ مجدد وجود نداشته باشد. به همین منظور اپراتور ایرانسل قابلیتی به نام شارژ اضطراری را در اختیار کاربران خود قرار داده است. با استفاده از این قابلیت می توانید در صورت اتمام شارژ سیم کارت، بدون نیاز به پرداخت فوری شارژ اضطراری را دریافت کرده و از آن استفاده کنید.

برای داشتن این ویژگی کافی است 3 ماه از عضویت شما در شبکه ایرانسل گذشته باشد و ماهانه حداقل 10000 تومان تراکنش داشته باشید. برای دریافت شارژ اضطراری ایرانسل هم می توانید از کد دستوری *815# و هم از اپلیکیشن ایرانسل من استفاده کنید. حتی می توانید این کار را با ارسال پیامک به شماره 815 انجام دهید. کافیست مبلغ مورد نیاز را به ریال (تا سقف 100 هزار ریال) وارد کرده و سپس پیامک ارسال کنید.

لازم به ذکر است که مبلغ شارژ اضطراری دریافتی به صورت خودکار از اعتبار بعدی شما کسر می شود. هزینه دریافتی برای این نوع شارژ به ازای هر 500 تومان شارژ دریافتی 50 تومان خواهد بود. به عنوان مثال در صورت دریافت شارژ اضطراری 2000 تومانی، مبلغ 2200 تومان از اعتبار بعدی شما کسر می شود.

شارژ اضطراری تنها قابلیت ایرانسل نیست و امکان دریافت اینترنت اضطراری نیز وجود دارد. زمانی که اینترنت شما تمام می شود و نیاز به اینترنت سریع دارید، می توانید از این قابلیت استفاده کنید و بدون پرداخت هزینه اینترنت اضطراری دریافت کنید. در ادامه به بررسی روش ابطال شارژ اضطراری ایرانسل می پردازیم.

لغو شارژ اضطراری ایرانسل با کد دستوری *815#

برای غیرفعال کردن شارژ اضطراری خودکار ایرانسل ابتدا به قسمت شماره گیر تلفن همراه خود بروید. سپس کد دستوری *815# را وارد کنید. حالا روی علامت تماس سبز رنگ ضربه بزنید.

نحوه لغو شارژ خودکار اضطراری

صفحه زیر برای شما نمایش داده می شود که قسمت های مختلفی دارد. در این قسمت می توانید شارژ اضطراری را فعال کرده و این نوع شارژ را غیرفعال کنید.

غیرفعال کردن شارژ اضطراری ایرانسل

برای لغو شارژ اضطراری ایرانسل، گزینه 3 را در کادر موجود با شماره های انگلیسی تایپ کنید. سپس روی گزینه Reply در بالا ضربه بزنید.

کد غیرفعال سازی شارژ اضطراری ایرانسل

در این مرحله پیامی با عنوان غیرفعال کردن سرویس شارژ خودکار اضطراری با ارسال شماره 2 نمایش داده می شود. 2 را در کادر موجود تایپ کنید و دوباره روی Reply ضربه بزنید.

غیرفعال شدن شارژ اضطراری خودکار ایرانسل

در این مرحله پیامی حاوی متن زیر برای شما نمایش داده می شود.

نحوه غیرفعال کردن شارژ اضطراری ایرانسل

بعد از چند ثانیه پیامکی برای شما ارسال می شود. این پیامک به اطلاع شما می رساند که غیرفعال سازی شارژ خودکار اضطراری با موفقیت ثبت شده است.

کد لغو شارژ اضطراری ایرانسل 815

نظرات و پیشنهادات شما؟

در این مقاله به روش جدید غیرفعال و لغو شارژ اضطراری ایرانسل پرداختیم. با استفاده از این روش به راحتی می توانید شارژ خودکار اضطراری را لغو کنید. می توانید تجربیات خود از استفاده از این روش را با ما و سایر مخاطبان تیرازیس فایل در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید.