آموزش تنظیمات مودم تی پی لینک


در کنار سوکت اتصال خط ADSL معمولاً چندین پورت شبکه وجود دارد که می توان آنها را با استفاده از کابل RJ45 به کامپیوتر یا حتی لپ تاپ متصل کرد. این پورت ها شماره گذاری می شوند و ممکن است در مدل های مختلف اعداد متفاوتی داشته باشند. اتصال سیمی به مودم لزوماً به این معنی نیست که اتصال بی سیم در دسترس نخواهد بود. بنابراین، نگران نباشید، هر دو گزینه اتصال سیمی و بی سیم به طور همزمان در دسترس شما هستند.

در نهایت آداپتور مودم را در پورت پاور قرار دهید و مودم را روشن کنید. اکنون می توانید با فشردن دکمه فیزیکی وای فای در پشت مودم و کنار دکمه پاور دستگاه را به صورت بی سیم روشن کنید تا از طریق لپ تاپ یا گوشی بی سیم آن را پیدا کرده و به آن متصل شوید. البته پیشنهاد ما این است که از نظر امنیتی اگر در مکان های شلوغ هستید، مودم تی پی لینک خود را با اتصال کابل به لپ تاپ راه اندازی و پیکربندی کنید و سپس پیکربندی مودم وایرلس را روشن کنید.

به این ترتیب شانس ارتباط افراد سودجو را کاهش خواهید داد. در واقع، مودم هایی که به تازگی راه اندازی شده اند یا مودمی که در حال تنظیم مجدد آن هستید، معمولاً یک نام کاربری و رمز عبور پیش فرض برای ورود به پنل مدیریت خود دارند که ممکن است افراد دیگر بدانند. ضمناً با توجه به اینکه در ابتدای راه اندازی مودم نام آن شامل مدل دقیق آن می شود، می توان از آن برای به دست آوردن برخی اطلاعات مانند آسیب پذیری ها یا حتی همان نام کاربری و رمز عبور سوء استفاده کرد.

تنظیمات مودم TP-Link

پس از نصب کابل های مودم TP-Link و روشن کردن آن، اکنون نوبت به پیکربندی مودم TP-Link رسیده است. با توجه به شرایط و دستگاهی که می خواهید از آن استفاده کنید، مودم تی پی لینک را راه اندازی کنید و نکات امنیتی ذکر شده را در نظر داشته باشید، دستگاه را به مودم متصل کرده و مراحل زیر را برای نصب و راه اندازی مودم دنبال کنید.

اگر می خواهید یک اتصال بی سیم برقرار کنید، می توانید اطلاعات مودم TP-Link خود را روی برچسب زیر دستگاه مشاهده کنید. در گذشته اکثر مودم هایی که برای اتصال استفاده می شد شامل نام تجاری دستگاه و نام کاربری و رمز عبور admin, admin; اما امروزه در محصولات جدید شاهد این هستیم که برای جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی، نام SSID مودم علاوه بر نام تجاری، شامل کدی نیز می شود که به صورت تصادفی تولید می شود. همچنین، اگرچه نام کاربری همچنان admin است. با این حال، یک رمز عبور اختصاصی در اتصال بی سیم مودم تعبیه شده است تا کسی نتواند به دستگاه شما متصل شود و از آن سوء استفاده کند.

مرحله اول: اگر با استفاده از کابل به مودم وصل شده اید که آسان است. اما، اگر می خواهید به صورت بی سیم به مودم متصل شوید، نام SSID روی برچسب مودم را در نتایج جستجوی شبکه های بی سیم پیدا کنید و با رمز عبور پیش فرض تعبیه شده در مودم به شبکه بی سیم متصل شوید.