آموزش تصویری 5 روش مقایسه دو سند Word


گاهی لازم است دو فایل Word را با هم مقایسه کنید تا شباهت ها و تفاوت ها را بیابید. البته مقایسه بصری دو فایل می تواند دشوار و وقت گیر باشد. راه های مختلفی برای این کار وجود دارد. در این مقاله از تیرازیس فایل قصد داریم به آموزش تصویری 5 روش مقایسه دو سند ورد بپردازیم.

نحوه مقایسه دو فایل Word

نحوه مقایسه دو سند Word

روش های مختلفی برای مقایسه دو فایل Word با یکدیگر وجود دارد. شما می توانید این کار را در Word، در ابزارهای آنلاین و در نرم افزارهای مختلف انجام دهید. در این مقاله از تیرازیس فایل به آموزش روش های مقایسه دو فایل ورد با هم می پردازیم. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

مقایسه دو سند مختلف در Word

برای مقایسه دو فایل Word نرم افزار Word را باز کنید. روی تب Review کلیک کنید. سپس روی مقایسه کلیک کنید. از منوی باز شده گزینه مقایسه را انتخاب کنید.

نحوه مقایسه دو فایل Word

فایل اصلی خود را از کادر زیر سند اصلی انتخاب کنید. اگر فایل خود را پیدا نکردید، روی نماد پوشه کلیک کنید و به محل ذخیره فایل خود بروید و آن را انتخاب کنید. سپس در قسمت Revised document فایل دوم را انتخاب کنید.

نحوه مقایسه دو فایل Word

در کادر تغییرات برچسب، آنچه را که می خواهید در کنار تغییرات ظاهر شود، وارد کنید. سپس روی OK کلیک کنید تا نتیجه مقایسه را ببینید.

نحوه مقایسه دو فایل Word

با این کار یک پنل چهار قسمتی باز می شود. در قسمت میانی می توانید مقایسه ای که با رنگ قرمز مشخص شده است را مشاهده کنید. پس از بررسی تغییرات، می توانید آنها را تایید یا رد کنید. سپس فایل جدید را ذخیره کنید.

نحوه مقایسه دو فایل در Word: روش دوم

برای مقایسه دو سند در ورد، دو فایل را در این برنامه باز کنید. سپس بر روی تب View کلیک کنید. حالا روی View Side by Side کلیک کنید. با این کار دو سند در کنار هم باز می شوند.

نحوه مقایسه دو فایل در Word

وقتی بیش از دو سند باز است، صفحه ای باز می شود که می توانید فایل هایی را که می خواهید مقایسه کنید انتخاب کنید. فایل را انتخاب کرده و روی OK کلیک کنید.

نحوه مقایسه دو فایل در Word

در این روش به سادگی می توانید دو فایل را در کنار هم بخوانید اما تفاوت ها مشخص نمی شود.

مقایسه متن دو فایل Word در Google Docs

همچنین می توانید از Google Docs برای مقایسه متن دو فایل Word استفاده کنید. فایل Word را در Google Docs باز کنید. سپس بر روی Tools کلیک کرده و Compare document را انتخاب کنید.

نحوه مقایسه دو فایل در Word

روی My drive کلیک کنید و فایل بعدی را انتخاب کنید.

نحوه مقایسه دو فایل در Word

روی ویژگی تفاوت در نوار کلیک کنید و سپس نامی را برای مقایسه انتخاب کنید. سپس روی مقایسه کلیک کنید.

نحوه مقایسه دو فایل در Word

پس از مقایسه، پیامی در مورد آن دریافت خواهید کرد. برای مشاهده مقایسه روی Open کلیک کنید.

مقایسه دو سند Word با Draftable

ابزار آنلاین Draftable نیز گزینه خوبی برای مقایسه دو فایل Word با هم است. فقط مرورگر خود را باز کنید و وارد این سایت شوید. سپس فایل های خود را وارد کنید و شروع به مقایسه کنید. این سایت برنامه ای دارد که می توانید آن را روی کامپیوتر خود نصب کنید و بدون اینترنت مقایسه کنید. با کمک این ابزار می توانید فایل های PDF، Word، Excel و PowerPoint را با هم مقایسه کنید. علاوه بر این، امکان مقایسه فرمت های فایل نیز وجود دارد. تفاوت ها نیز با رنگ های مختلف مشخص می شوند.

نرم افزار مقایسه دو فایل Word

نرم افزار Diffchecker برای مقایسه دو فایل Word

ابزار و نرم افزار آنلاین Diffchecker گزینه دیگری برای انجام این کار است. با استفاده از این ابزار می توانید تصاویر، فایل های PDF و پوشه های بزرگ را نیز بررسی کنید. این برنامه را می توانید بر روی ویندوز، مک و لینوکس نصب کنید. برای ابزار آنلاین، فقط سایت را در مرورگر باز کنید.

نرم افزار مقایسه دو فایل Word

برای آموزش مقایسه فایل ها در اکسل حتما ۷ روش مقایسه در اکسل را مطالعه کنید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در این مقاله از تیرازیس فایل نحوه مقایسه دو فایل متنی Word با یکدیگر را آموزش دادیم. از کدام روش برای تشخیص دو فایل متنی در Word استفاده می کنید؟ لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.