آموزش تصویری 4 روش ساخت تخته سفید در خانه


آیا در خانه یا محل کار خود به وایت برد نیاز دارید؟ 👨‍🏫 به جای خرید وایت برد، می توانید آن را با وسایل ساده و متفاوت در ابعاد دلخواه خود بسازید. در این مقاله از تیرازیس فایل قصد داریم به آموزش تصویری 4 روش ساخت وایت برد در منزل بپردازیم.

ساخت وایت برد گلاس، مغناطیسی، ام دی اف، طلاق، مقوا و ….

چگونه تخته سفید خود را بسازید

تخته های سفید در مکان های مختلفی مانند کلاس درس، منازل، محل کار و … مورد استفاده قرار می گیرند، همچنین از این نوع تخته ها می توان به روش های مختلفی استفاده کرد. تخته های سفید معمولا در بازار یافت می شوند، اما ممکن است قیمت آنها کمی بالا باشد. در این شرایط می توانید به جای خرید وایت برد در خانه انتخاب کنید. روش های مختلف برای ساخت وایت برد در منزل وجود دارد. در ادامه به بررسی این روش ها می پردازیم.

آموزش ساخت وایت برد با مواد ساده مانند کاغذ

یکی از ساده ترین راه های ساخت تخته وایت برد در منزل ساخت تخته وایت برد با طلاق است که به ابزار زیادی نیاز ندارد. برای ساخت این نوع تخته ها به ورق و چسب A4 نیاز دارید. ابتدا یک تالک شفاف و بی رنگ تهیه کنید.

آموزش ساخت وایت برد شیشه ای

طلاق ها معمولا در اندازه ورق های A4 موجود هستند و با تهیه آن نیازی به برش ندارید. اما اگر اندازه آنها یکسان نیست باید آن را برش دهید تا یک اندازه باشند.

دیوار را به تخته سفید تبدیل کنید

پس از اندازه گیری طلق و کاغذ، آنها را روی هم قرار دهید. در نهایت برای ساخت وایت برد با تالوک از چهار طرف آن را با نوار چسب بپوشانید تا کاغذ و تالوک از هم جدا نشوند.

آموزش ساخت وایت برد با ابزارهای ساده

همچنین برای ساخت وایت برد با کارتون می توانید به جای کاغذ A4 پشت کاغذ کارتون قرار دهید.

ساخت وایت برد مغناطیسی با ابزارهای ساده

استفاده های مختلف از آهنربا باعث می شود که در زندگی روزمره خود از آن ها زیاد استفاده کنیم. یکی از کاربردهای آن روی وایت برد است. برای ساخت وایت برد بزرگ و مغناطیسی ابتدا باید مواد لازم را تهیه کنید. برای ساخت این دستگاه به آهن ربا، کاغذ، چسب و قیچی نیاز دارید. پس از تهیه مواد مورد نیاز، کاغذ را به اندازه ورق آهنربا برش دهید.

ساخت وایت برد با کارتون

سپس کاغذ را روی ورقه ای که خاصیت آهنربا دارد قرار دهید و به صورت ردیفی از بالا به پایین بچسبانید. دقت کنید که چسب کل کاغذ را بپوشاند. سپس می توانید روی چسبی که روی کاغذ گذاشته اید با نشانگر بنویسید و یادداشت خود را با دستمال پاک کنید.

ورق تخته سفید

راه دیگری برای ساخت تخته سفید مغناطیسی وجود دارد. به این ترتیب می توانید یک ورق فلزی با اندازه دلخواه تهیه کنید.

ساخت وایت برد با طلاق

سپس برای محکم کردن ورق فلزی، یک تکه چوب بردارید و پشت ورق فلزی خود قرار دهید.

رنگ اسپری تخته سفید

ورق فلز اضافی را به اندازه تخته زیر آن ببرید.

ساخت وایت برد با پلاستیک

اگر ورق فلزی شما سفید نیست، می توانید آن را رنگ کنید و از رنگ برای سفید کردن ورق فلزی خود استفاده کنید تا تخته سفید شما سفید شود.

ساخت وایت برد با طلاق

بعد از چند لایه رنگ آمیزی صبر کنید تا رنگ ها خشک شوند. سپس با استفاده از چسب پشت وایت برد، وایت برد فلزی را به تخته چوبی وصل کنید. می توانید از چسب های مخصوص مانند اپوکسی استفاده کنید. پس از چسباندن ورق فلزی 72 ساعت صبر کنید.

ساخت وایت برد در منزل

بعد از 72 ساعت وایت برد شما آماده است و می توانید آن را به دیوار بچسبانید.

ساخت وایت برد شیشه ای

آموزش ساخت وایت برد شیشه ای یا ملامینه

برای ساخت تخته سفید در خانه به موادی مانند چند تکه چوب، چسب، متر نواری، رنگ و اره نیاز دارید. ابتدا باید یک تکه چوب سفید به اندازه دلخواه تخته سفید خود تهیه کنید. همچنین می توانید به جای یک تکه چوب سفید، یک تکه ملامینه سفید تهیه کنید.

ساخت تخته وایت برد مغناطیسی

اگر می خواهید تخته شما بدون رنگ باشد، می توانید یک تکه پلاستیک شفاف با بدنه رنگی یا یک تکه شیشه تهیه کنید.

ساخت وایت برد

سپس چهار تکه چوب به اندازه تخته خود ببرید. دو سر تکه های چوب را با زاویه 45 درجه ببرید تا بتوانید آنها را به هم بچسبانید.

ساخت وایت برد با کاغذ

پس از برش، چوب ها را باید مطابق شکل زیر به هم بچسبانید.

ساخت وایت برد با ام دی اف

همچنین در صورت تمایل می توانید قبل از چسباندن قاب وایت برد آن ها را رنگ کنید تا کمی زیباتر شود. مثلا اینجا قاب هایمان را سیاه می کنیم.

دیوار را به تخته سفید تبدیل کنید

پس از رنگ آمیزی چوب قاب، پشت چوب را چسب بزنید و دور تخته چوب سفید خود قرار دهید تا بچسبد.

رنگ اسپری تخته سفید

در قرار دادن چوب قاب تخته وایت برد دقت کنید گوشه های آن متناسب با یکدیگر باشد. پس از طی مراحل ساخت وایت برد با شیشه، 24 ساعت صبر کنید تا چسب ها خشک شوند.

ساخت وایت برد در منزل

حالا مراحل ساخت وایت برد شیشه ای تمام شده است و می توانید آن را به دیوار وصل کنید.

ساخت وایت برد با شیشه

با رنگ آمیزی دیوار را به تخته سفید تبدیل کنید

اگر به یک تخته وایت برد بزرگ نیاز دارید یا قسمتی از دیوار کاملا خالی است، می توانید با چند کار ساده آن را به تخته وایت برد تبدیل کنید. برای این کار، یک دیوار صاف در خانه خود پیدا کنید. اگر برجستگی روی دیوار وجود دارد، باید آن را سمباده بزنید تا برآمدگی از بین برود.

پس از آن، رنگ مغناطیسی سفید را به دیوار بزنید. رنگ مغناطیسی به شما امکان می دهد آهنربا را به دیوار بچسبانید. پس از اعمال رنگ، چند ساعت صبر کنید تا رنگ خشک شود. سپس یک لایه دیگر از رنگ را روی دیوار بکشید. این روند را تکرار کنید تا بین 3 تا 6 لایه رنگ روی دیوار بمالید. حالا تخته روی دیوار شما آماده است و می توانید نوشته های خود را مانند تخته های سفید مغناطیسی روی دیوار بچسبانید.

ساخت وایت برد بزرگ

همچنین اگر نمی خواهید از رنگ مغناطیسی استفاده کنید می توانید دیوار مورد نظر را با آن بپوشانید رنگ اسپری تخته سفید یا رنگ تخته سفید که مخصوص این کاره رنگ. یکی از رنگ های خاصی که با آن می توانید قسمتی از دیوار را به تخته وایت برد تبدیل کنید رنگ وایت برد Mag Paint مدل Sketch Paint می باشد.

اسپری رنگ وایت برد یا رنگ وایت برد

پس از تهیه این رنگ، آن را همانطور که گفته شد بین سه تا شش لایه روی دیوار بمالید. بعد از هر نقاشی صبر کنید تا رنگ کاملا خشک شود. در پایان می توانید تخته وایت برد را با ماژیک روی دیوار خود بکشید و آن را پاک کنید.

ساخت وایت برد خانگی

همچنین آموزش تصویری 20 روش ساخت زنگ باد در خانه می تواند برای شما مفید باشد.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در مقاله امروز در مورد ساخت تخته وایت برد با پلاستیک و مواد دیگر صحبت شد. آیا توانستید از روش های بالا برای ساخت تخته سفید با ام دی اف استفاده کنید؟ شما می توانید نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود را در زمینه ساخت وایت برد با کاغذ، شیشه، پلاستیک و … در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید.