آموزش تصویری 4 روش جدید برای تغییر پسورد اپل آیدی


آیا نگران امنیت Apple ID خود هستید؟ 🔒 در آموزش تصویری 4 روش جدید تغییر پسورد اپل آیدی امروز در تیرازیس فایل مراحلی را که برای تغییر پسورد اپل آیدی باید طی کنید را به صورت مرحله به مرحله توضیح داده ایم که با رعایت آنها می توانید نگرانی خود را کاهش دهید.

نحوه تغییر رمز اپل آیدی

نحوه تغییر رمز عبور Apple ID خود در هر دستگاه

با Apple ID خود، می توانید به همه دستگاه های خود وارد شوید و به داده های Apple خود دسترسی داشته باشید. مهم است که رمز عبور Apple ID خود را ایمن نگه دارید. اگر رمز عبور شما به خطر افتاده است، با نقض اطلاعات مواجه شده اید، یا رمز عبور خود را فراموش کرده اید، باید در اسرع وقت آن را تغییر دهید.

تغییر رمز عبور Apple ID شما یک فرآیند سریع و آسان است و می توانید آن را در هر دستگاهی مانند iPhone، iPad، iPod، Mac و PC انجام دهید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که به رمز عبور فعلی خود دسترسی داشته باشید و رمز عبور جدیدی را که می خواهید استفاده کنید تنظیم کنید.

نحوه تغییر رمز اپل آیدی

چرا باید رمز عبور Apple ID خود را به طور مرتب تغییر دهم؟

همانطور که در بالا گفتیم، می توانید از محصولات و خدمات اپل با استفاده از Apple ID خود استفاده کنید، بنابراین مهم است که آن را ایمن نگه دارید. یکی از بهترین راه ها این است که رمز عبور خود را مرتباً تغییر دهید. این به جلوگیری از دسترسی هکرها به حساب شما کمک می کند و به شما امکان می دهد ردیابی کنید چه کسانی به اطلاعات حساب شما دسترسی دارند.

علاوه بر این، رمز عبور را تغییر دهید شناسه اپل به طور منظم می تواند به شما کمک کند از کلاهبرداری های فیشینگ و سایر تهدیدات آنلاین جلوگیری کنید. اگرچه ممکن است تغییر رمز عبور دشوار به نظر برسد، اما مهم است که به یاد داشته باشید که Apple ID شما یکی از مهم ترین اطلاعاتی است که در اختیار دارید.

با صرف چند دقیقه می توانید از خود و حساب خود محافظت کنید. در اینجا سه ​​دلیل خوب برای تغییر رمز عبور Apple ID خود به طور منظم وجود دارد:

برای حفظ امنیت حساب خود، یک رمز عبور قوی برای ایمن نگه داشتن Apple ID شما ضروری است. با تغییر منظم رمز عبور خود، می توانید خطر دسترسی شخصی به حساب شما را کاهش دهید.

Apple ID خود را برای جلوگیری از کلاهبرداری فیشینگ تغییر دهید. کلاهبرداری های فیشینگ به طور فزاینده ای رایج شده اند و اغلب کاربران Apple ID را هدف قرار می دهند. با تغییر منظم رمز عبور خود، می توانید از خود در برابر انواع کلاهبرداری محافظت کنید.

برای فعال نگه داشتن حساب خود، اپل از شما می خواهد که هر از چند گاهی رمز عبور خود را تغییر دهید تا حساب شما فعال بماند. اگر رمز عبور خود را تغییر ندهید، ممکن است متوجه شوید که حساب شما غیرفعال شده است.

آموزش تصویری تغییر پسورد اپل آیدی

با فرض اینکه قبلاً Apple ID دارید و رمز عبور خود را می دانید، تغییر رمز عبور بسیار ساده است. در اینجا نحوه انجام آن آمده است که می توانید دنبال کنید:

چگونه پسورد اپل آیدی آیفون را تغییر دهیم

اگر یک دستگاه iOS مانند آیفون یا آیپد دارید، می‌توانید رمز عبور Apple ID خود را با رفتن به برنامه تنظیمات تغییر دهید. برای انجام این:

برنامه تنظیمات را در دستگاه خود باز کنید و روی بنر Apple ID خود در بالا ضربه بزنید.

نحوه تغییر رمز عبور اپل آیدی آیفون

به تب Password & Security بروید.

نحوه تغییر رمز عبور اپل آیدی آیفون

روی دکمه Change Password ضربه بزنید. این دکمه را می توانید در بالای صفحه پیدا کنید.

نحوه تغییر رمز عبور اپل آیدی آیفون

هنگامی که از شما خواسته شد از Face ID یا اثر انگشت خود استفاده کنید یا برای ادامه، رمز عبور دستگاه Apple خود را وارد کنید. این مرحله یک اقدام امنیتی برای اطمینان از عدم تغییر غیرمجاز رمز عبور Apple ID شما است.

نحوه تغییر رمز عبور اپل آیدی آیفون

رمز عبور خود را برای تایید وارد کنید. همچنین ممکن است از شما خواسته شود رمز عبور فعلی خود را وارد کنید تا مالکیت حساب خود را در برخی از دستگاه ها تأیید کنید.

نحوه تغییر رمز عبور اپل آیدی آیفون

برای ذخیره تغییرات روی دکمه Change ضربه بزنید.

این تمام کاری است که باید انجام دهید. به یاد داشته باشید که هر بار که وارد سرویس های اپل مانند اپ استور، iTunes، iCloud، iMessage و غیره می شوید، باید رمز عبور جدید خود را وارد کنید. پس حتما رمز عبور خود را به خاطر بسپارید یا آن را در مکانی امن یادداشت کنید.

رمز عبور Apple ID رایانه را تغییر دهید

بالاتر از شما چگونه رمز عبور اپل آیدی را در آیفون تغییر دهید و آی پد را یاد گرفتی. در اینجا نحوه انجام این کار را در سیستم دسکتاپ یا لپ تاپ یاد خواهید گرفت.

مرورگر وب خود را باز کنید و به سایت تغییر رمز آیفون اپل آیدی یعنی به appleid.apple.com بروید. روی دکمه Sign In کلیک کنید و با Apple ID خود وارد شوید.

رمز عبور Apple ID رایانه را تغییر دهید

باید به صفحه Manage my Apple ID هدایت شوید، به برگه Sign-In and Security بروید و سپس روی Password کلیک کنید. آخرین باری که رمز عبور خود را به روز کردید را خواهید دید. اگر بیش از چند ماه از تغییر رمز عبور می گذرد، حتما آن را تغییر دهید.

رمز عبور Apple ID رایانه را تغییر دهید

رمز عبور فعلی خود را وارد کنید و سپس رمز جدید مورد نظر خود را وارد کنید. اطمینان حاصل کنید که رمز عبور شما تمام شرایط لازم را دارد (مثلاً به راحتی قابل حدس زدن نیست) و سپس رمز عبور خود را دوباره وارد کنید تا آن را تأیید کنید.

رمز عبور Apple ID رایانه را تغییر دهید

در صورت تمایل، گزینه Sign out of Apple devices and websites را علامت بزنید تا با استفاده از اطلاعات کاربری قدیمی خود از جلسات فعال خارج شوید. سپس روی دکمه Change Password کلیک کنید تا تغییر نهایی شود.

به یاد داشته باشید که از این به بعد از Apple ID جدید خود استفاده کنید.

رمز عبور فراموش شده Apple ID را تغییر دهید

اگر پس از تغییر رمز اپل آیدی روی گوشی یا رایانه خود نتوانستید آن را به خاطر بسپارید، چه باید کرد؟ چند کار وجود دارد که می توانید برای بازنشانی و بازیابی Apple ID خود انجام دهید.

ابتدا تمام رمزهای عبور ذخیره شده در دستگاه خود را بررسی کنید. این امکان وجود دارد که دستگاهی که از آن استفاده می کنید رمز عبور Apple ID شما را ذخیره کرده باشد. اگر رمز عبور خود را در بخش رمزهای عبور ذخیره شده پیدا کردید، می توانید از آن برای ورود به حساب کاربری اپل آیدی خود استفاده کنید. کاربران ممکن است بخواهند مدیر رمز عبور خود مانند LastPass و 1Password را بررسی کنند تا ببینند رمز عبور Apple ID آنها در آنجا ذخیره شده است یا خیر.

اگر نمی توانید رمز عبور خود را با استفاده از روش بالا پیدا کنید، می توانید از ابزار بازنشانی رمز عبور اپل خود استفاده کنید. باید Apple ID خود را وارد کنید و به چند سوال امنیتی پاسخ دهید. اگر پاسخ ها را به خاطر نمی آورید، می توانید از فرآیند تایید دو مرحله ای اپل استفاده کنید. با این کار کدی به دستگاه مورد اعتماد شما ارسال می شود که می توانید از آن برای تنظیم مجدد رمز عبور خود استفاده کنید. اگر با خطای Cannot Reset Security Questions Apple ID مواجه شدید، می توانید از ۴ روشی که قبلا آموزش دادیم استفاده کنید.

اگر همچنان مشکل دارید، می توانید با پشتیبانی اپل تماس بگیرید. آنها می توانند شما را در این فرآیند راهنمایی کنند و به شما کمک کنند تا به حساب خود دسترسی پیدا کنید.

نحوه تغییر رمز اپل آیدی در مک

برای استفاده از اپ استور، iCloud، iMessage، FaceTime، Apple Music و موارد دیگر به Apple ID خود نیاز دارید. همچنین برای تنظیم هر دستگاه اپل جدید به رمز عبور Apple ID نیاز دارید. مانند هر رمز دیگری، اگر فکر می کنید رمز عبور شما به خطر افتاده است، می توانید آن را تغییر دهید. برای تغییر رمز عبور Apple ID خود در مک، می توانید از مراحل زیر استفاده کنید:

نحوه تغییر رمز اپل آیدی در مک

روی منوی Apple در گوشه سمت چپ بالا کلیک کنید.

System Preferences را انتخاب کنید و سپس Apple ID را کلیک کنید.

روی Password & Security کلیک کنید.

بر روی Change Password کلیک کنید.

رمز عبوری را که برای باز کردن قفل مک خود استفاده می کنید وارد کنید.

رمز عبور جدید خود را وارد کرده و آن را تایید کنید.

روی Change کلیک کنید.

نکاتی برای انتخاب رمز عبور قوی هنگام تغییر رمز کارت اپل آیدی

یکی از مهم ترین کارهایی که می توانید برای محافظت از Apple ID خود انجام دهید، ایجاد یک رمز عبور قوی و ایمن است. در اینجا چند نکته وجود دارد که به شما کمک می کند رمز عبور قوی ایجاد کنید که هنوز بتوانید آن را به خاطر بسپارید:

از ترکیب حروف بزرگ و کوچک، اعداد و کاراکترهای خاص استفاده کنید.

مطمئن شوید که رمز عبور شما حداقل 8 کاراکتر است.

از استفاده از کلماتی که به راحتی قابل حدس زدن هستند، مانند شماره شناسه، رمز عبور یا نام خود اجتناب کنید.

از وارد کردن اعداد و حروف متوالی مانند 123456 یا abcdef خودداری کنید.

رمز عبور خود را مرتباً تغییر دهید، به خصوص اگر شک دارید که ممکن است توسط شخص دیگری کشف شده باشد.

پیروی از این نکات ساده می تواند به شما کمک کند تا مطمئن شوید رمز عبور Apple ID شما قوی و ایمن است.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در آموزش تصویری 4 روش جدید تغییر رمز اپل آیدی امروز سعی کردیم اطلاعات جامعی را در اختیار شما قرار دهیم تا بتوانید پسورد اپل آیدی خود را تغییر دهید. در آموزش امروز نحوه تغییر پسورد اپل آیدی با گوشی و کامپیوتر، نحوه بازیابی پسوردهای فراموش شده ای که در آن نیاز به پاسخگویی به سوالات امنیتی داشتید را نیز توضیح دادیم. برای تغییر پسورد اپل آیدی بدون سوال امنیتی چه راه حلی می دانید؟ شما می توانید روش ها، نظرات و پیشنهادات خود را در قسمت نظرات همین مقاله با ما در میان بگذارید.