آموزش تصویری نحوه فعال سازی اثر انگشت لپ تاپ ویندوز 11


یکی از روش های ورودی که می توانید برای لپ تاپ خود استفاده کنید استفاده از اثر انگشت است. 👆 با این کار امنیت ویندوز خود را افزایش می دهید. در این مقاله از Enzel Web به آموزش تصویری نحوه فعال سازی اثر انگشت در لپ تاپ ویندوز 11 می پردازیم.

چگونه اثر انگشت لپ تاپ را در ویندوز 11 فعال کنیم؟

نحوه پیکربندی ورود اثر انگشت Windows Hello در ویندوز 11

رمزهای عبور مختلفی مانند پین، تصویر، رمز عبور و … وجود دارد که می توانید از آنها برای افزایش امنیت لپ تاپ و ویندوز خود استفاده کنید. یکی از امن ترین راه ها برای ورود به ویندوز استفاده از اثر انگشت است. اگر لپ تاپ شما دارای حسگر اثر انگشت است، می توانید به راحتی از آن استفاده کنید فعال کردن اثر انگشت لپ تاپ در ویندوز 11 دسترسی به ویندوز غیر از خودتان را مسدود کنید. در ادامه نحوه قرار دادن اثر انگشت در ویندوز را بررسی خواهیم کرد.

چگونه حسگر اثر انگشت ویندوز 11 را فعال کنیم؟

از طریق تنظیمات می توانید رمز عبور اثر انگشت برای ویندوز 11 تعیین کنید. بنابراین، تنظیمات ویندوز 11 خود را از طریق منوی استارت وارد کنید.

آموزش تصویری نحوه فعال سازی اثر انگشت لپ تاپ ویندوز 11

در صفحه اصلی تنظیمات ویندوز، بخش Accounts را پیدا کنید. پس از یافتن گزینه Accounts روی آن کلیک کنید. وارد بخش گزینه های ورود به سیستم در صفحه حساب ها شوید. در قسمت Ways to sign in، می توانید راه های مختلف ورود به ویندوز و رمزهای عبور مختلفی را که می توانید برای ویندوز خود استفاده کنید، مشاهده کنید. اگر می خواهید از اثر انگشت برای ورود به ویندوز استفاده کنید، گزینه Fingerprint Recognition را انتخاب کنید. پس از کلیک بر روی Fingerprint Recognition گزینه Set up را انتخاب کنید.

فعال کردن اثر انگشت لپ تاپ در ویندوز 11

یک جعبه برای شما باز می شود. برای تایید و ادامه، روی شروع در پایین صفحه کلیک کنید.

چگونه اثر انگشت لپ تاپ را در ویندوز 11 فعال کنیم؟

در این مرحله اگر از قبل برای ویندوز خود رمز عبور تعیین کرده باشید، از شما می خواهد که رمز قبلی خود را وارد کنید. این برای احراز هویت شما است. بنابراین رمز ویندوز را وارد کنید. پس از آن، همانطور که در کادر باز شده نشان داده شده است، حسگر اثر انگشت را لمس کنید تا اثر انگشت شما شناسایی شود. اثر انگشت خود را در زوایای مختلف روی سنسور قرار دهید تا هنگام ورود به ویندوز بهتر تشخیص داده شود.

سنسور اثر انگشت ویندوز 11

در انتها می توانید ویندوز خود را قفل کرده و پس از روشن کردن، با استفاده از اثر انگشت وارد ویندوز خود شوید. اگر ویندوز اثر انگشت شما را نشناسد و باز نشود به این معنی است که اثر انگشت خود را به درستی وارد نکرده اید. در این مورد برای حل مشکل اثر انگشت در ویندوز 11 مراحل بالا را دوباره انجام دهید و دوباره اثر انگشت خود را وارد کنید.

اثر انگشت دوم را به ویندوز 11 اضافه کنید

گاهی اوقات ممکن است بخواهید دو انگشت خود را برای شناسایی و باز کردن ویندوز در تنظیمات وارد کنید. همچنین ممکن است بخواهید شخص دیگری به ویندوز شما دسترسی داشته باشد و اثر انگشت خود را در تنظیمات وارد کند. برای افزودن اثر انگشت دوم به ویندوز 11، دوباره وارد Settings و سپس Accounts شوید. روی گزینه های ورود کلیک کنید. در قسمت Ways to sign in روی Fingerprint recognition کلیک کنید. حالا گزینه Add a finger را انتخاب کنید. حالا اثر انگشت دوم را مانند مرحله قبل روی سنسور قرار دهید.

فعال سازی اثر انگشت لپ تاپ های HP، ACER، ASUS، DELL و ... در ویندوز 11

با نصب درایور اثر انگشت لپ تاپ، اثر انگشت لپ تاپ را در ویندوز 11 فعال کنید

اگر درایورهای اثر انگشت لپ تاپ روی ویندوز شما نصب نیست، قبل از امتحان روش های بالا، درایور اثر انگشت لپ تاپ را با استفاده از برنامه های نصب درایور ویندوز نصب کنید، سپس می توانید از روش اثر انگشت گفته شده استفاده کنید. در ویندوز فعال کنید

حذف اثر انگشت پس از فعال سازی

اگر بخواهید بعد از فعال سازی اثر انگشت لپ تاپ های HP، ACER، ASUS، DELL و … در ویندوز 11 برای ورود به ویندوز از روش دیگری استفاده کنید، می توانید اثر انگشت را حذف کنید. برای حذف اثر انگشت، وارد بخش Accounts در تنظیمات ویندوز 11 شوید. پس از آن، صفحه گزینه های ورود را باز کنید. تشخیص اثر انگشت را انتخاب کنید. اکنون می توانید گزینه Remove را در زیر گزینه Add a finger که در قسمت قبل تیک خورده بود مشاهده کنید. برای حذف اثر انگشت روی Remove کلیک کنید.

حل مشکل اثر انگشت در ویندوز 11

در کادری که برای شما باز می شود، برای تایید حذف اثر انگشت، دوباره روی Remove کلیک کنید. در این قسمت برای احراز هویت مجددا رمز ویندوز را از شما می خواهد. برای حذف اثر انگشت رمز ویندوز را وارد کنید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در مقاله امروز در مورد نحوه فعال سازی اثر انگشت لپ تاپ های HP، ACER، ASUS، DELL و … در ویندوز 11 صحبت کردیم، آیا توانستید این قابلیت ویندوز را فعال کنید و از آن استفاده کنید؟ شما می توانید نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود را در زمینه فعال سازی اثر انگشت لپ تاپ در ویندوز 11 در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید.