آموزش برگزاری کلاس و ایجاد جلسه در گوگل میت


اگر می خواهید یک جلسه مجازی ایجاد کنید و با همکاران یا دوستان خود صحبت کنید، می توانید از برنامه Google Meet 📹 استفاده کنید. بنابراین، چگونه می توان یک جلسه سازماندهی کرد یا یک کلاس در Google Meet ایجاد کرد؟ در این مقاله از تیرازیس فایل نحوه برگزاری کلاس و ایجاد جلسه در گوگل میت را آموزش می دهیم.

نحوه ایجاد جلسه در Google Meet

نحوه میزبانی یک جلسه در Google Meet

Google Meet یکی از برنامه های خوب برای افرادی است که می خواهند جلسات مجازی داشته باشند. این برنامه دارای عملکردهای مختلفی مانند زمان بندی جلسه، دعوت از طریق ایمیل، دعوت از طریق لینک و … می باشد که می توانید از آنها استفاده کنید. در ادامه مطلب نحوه برگزاری کلاس در Google Meet و برخی از تنظیمات آن را بررسی خواهیم کرد.

چگونه در گوگل میت لینک بسازیم؟ فوراً یک جلسه ایجاد کنید

اگر نمی‌خواهید جلسه‌ای را برای بعد تنظیم کنید و می‌خواهید بلافاصله جلسه ویدیویی خود را شروع کنید، برای ایجاد جلسه در Google Meet، ابتدا وارد وب‌سایت Google Meet شوید. (همچنین می توانید برنامه Google Meet را در ویندوز یا گوشی خود باز کنید.) در صفحه اصلی Google Meet بر روی New Meeting و سپس Start an Instant Meeting کلیک کنید.

برگزاری جلسه در Google Meet

پس از آن صفحه ای برای شما باز می شود. در صفحه باز شده می توانید بر روی افزودن دیگران کلیک کنید تا سایر اعضا را از طریق ایمیل دعوت کنید.

نحوه سازماندهی کلاس Google Meet

ایمیل آنها را وارد کنید. در نهایت بر روی Send email کلیک کنید.

برگزاری جلسه در Google Meet

سپس یک ایمیل برای افراد مورد نظر ارسال می شود. به تشکیل کلاس در Google Meet آنها برای ورود به جلسه فقط باید روی ایمیل کلیک کنند. همچنین می توانید لینک افزودن دیگران را در زیر کپی کرده و برای افراد مورد نظر ارسال کنید. با کلیک بر روی لینک، افراد دیگری می توانند به جلسه شما اضافه شوند. اگر از تلفن استفاده می‌کنید، می‌توانید برنامه Google Meet را باز کنید و روی جلسه جدید ضربه بزنید. یکی از گزینه های مورد انتظار را از منوی باز شده انتخاب کنید و جلسه خود را شروع کنید.

نحوه ایجاد لینک در Google Meet

نحوه برگزاری جلسه در Google Meet برای بعد

برای ایجاد جلسه در Google Meet، ابتدا وارد سایت Google Meet شوید. همچنین می توانید برنامه Google Meet را در ویندوز باز کنید. در صفحه اول، روی New Meeting کلیک کنید تا یک جلسه جدید ایجاد شود.

برگزاری جلسه در Google Meet

برای ایجاد پیوند Google Meet، روی ایجاد جلسه برای بعد کلیک کنید.

ایجاد پیوند Google Meet

کادری برای شما باز می شود که حاوی یک لینک است. لینک را کپی کنید و در جایی ذخیره کنید. پس از آن هر زمان که خواستید لینک را در مرورگر وارد کنید و می توانید وارد جلسه خود شوید. این پیوند باطل نمی شود، بنابراین می توان از آن در هر زمان استفاده کرد.

نحوه ایجاد جلسه در Google Meet

نحوه ایجاد جلسه در Google Meet با برنامه ریزی جلسه با Google Calendar

اگر نیاز به ایجاد جلسه برای تاریخ یا زمان خاصی دارید، می‌توانید از Google Calendar استفاده کنید. برای این کار روی New Meeting و سپس Schedule in Google Calendar در Google Meet کلیک کنید.

برگزاری جلسه در Google Meet

در صفحه جدیدی که باز می شود، تمام اطلاعات جلسه را وارد کنید. این اطلاعات شامل عنوان، تاریخ شروع و پایان جلسه است. در سمت راست صفحه، در قسمت افزودن مهمانان، می توانید ایمیل مهمانان خود را اضافه کنید. در نهایت بر روی Save کلیک کنید.

ایجاد پیوند Google Meet

اگر از تلفنی برای برگزاری جلسه در Google Meet استفاده می‌کنید، برنامه Google Calendar را باز کنید و روی نماد + در پایین صفحه ضربه بزنید.

نحوه سازماندهی کلاس Google Meet

برای ایجاد پیوند برای شما، روی Add video conferencing یا Add Google Meet video conferencing ضربه بزنید.

نحوه سازماندهی جلسه در Google Meet

در نهایت، می‌توانید برای شروع فوری جلسه، Join with Google Meet را انتخاب کنید.

برنامه Mate برای ایجاد کلاس آنلاین

برگزاری جلسه در Google Meet از طریق Google Calendar

برای برگزاری جلسه در Google Meet از طریق برنامه Google Calendar ابتدا این برنامه را باز کنید. یک تاریخ برای جلسه خود تعیین کنید و روی Create+ سپس روی رویداد کلیک کنید.

نحوه سازماندهی جلسه در Google Meet

در بخش افزودن عنوان، عنوانی را برای جلسه خود انتخاب کنید. ایمیل شرکت کنندگان را در قسمت افزودن مهمانان وارد کنید. در نهایت روی Add Google Meet video conferencing کلیک کنید تا پیوند جلسه ایجاد شود. پس از ایجاد لینک، بر روی ذخیره کلیک کنید.

نحوه برگزاری جلسه در Google Meet

چگونه یک کلاس Google Meet را سازماندهی کنیم؟ با استفاده از برنامه جیمیل

همچنین می توانید از طریق جیمیل در Google Meet جلسه ایجاد کنید. وارد اپلیکیشن جیمیل شوید. از منوی سمت چپ، New Meeting را انتخاب کنید.

برگزاری جلسه در Google Meet

سپس یک لینک در اختیار شما قرار می گیرد. می توانید لینک را کپی کرده و برای افراد مورد نظر ارسال کنید. همچنین می توانید با انتخاب گزینه Send invitation آدرس ایمیل افراد مورد نظر را وارد کنید تا لینک برای آنها ایمیل شود. در نهایت، برای شروع می توانید گزینه Start Now را انتخاب کنید.

ایجاد پیوند Google Meet

برای ایجاد کلاس در Google Meet با تلفن خود، برنامه Gmail را در تلفن خود باز کنید و نماد دوربین را از پایین صفحه انتخاب کنید. روی جلسه جدید ضربه بزنید.

تشکیل کلاس در Google Meet

مانند روش های قبلی یکی از سه گزینه مورد نظر را انتخاب کرده و جلسه خود را شروع کنید.

نحوه برگزاری جلسه با Google Meet از طریق تلفن

تنظیمات Google Mate

زمانی که با روش های بالا جلسه در Google Meet پس از شروع، می توانید برخی از تنظیمات را به دلخواه تغییر دهید. به عنوان مثال، با کلیک بر روی آیکون میکروفون و دوربین، می توانید صدا یا تصویر خود را روشن یا خاموش کنید.

جلسه در Google Meet

همچنین می توانید روی سه نقطه با هم کلیک کنید و از منوی باز شده گزینه Apply visual effect را انتخاب کنید. با این گزینه می توانید پس زمینه را محو کنید یا افکت های دیگری اضافه کنید.

برنامه Mate برای ایجاد کلاس آنلاین

در منوی باز شده، به غیر از اعمال جلوه های بصری، می توانید Change layout را انتخاب کنید. در این کادر می توانید نوع صفحه بندی را انتخاب کنید.

نحوه سازماندهی کلاس Google Meet

می توانید تنظیمات را در منوی گزینه های بیشتر انتخاب کنید. در این قسمت مطمئن شوید که موارد صحیح را در قسمت میکروفون و اسپیکر انتخاب کرده اید. همچنین می توانید برای تست صدای خود قبل از جلسه روی Test کلیک کنید.

نحوه سازماندهی جلسه در Google Meet

وقتی افراد دیگری به جلسه شما اضافه می شوند، می توانید تصویر آنها را روی صفحه رایانه و تلفن خود مشاهده کنید.

ایجاد پیوند Google Meet

اگر روی آیکون پین کلیک کنید، عکس شخص برای شما پین می شود.

نحوه سازماندهی کلاس Google Meet

در صورت تمایل به برگزاری جلسه به صورت ناشناس می توانید مقاله 5 سرویس چت و انجام تماس های تصویری و صوتی گروهی ناشناس را مطالعه کنید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در مقاله امروز به بررسی نحوه برگزاری جلسه با گوگل میت در گوشی و کامپیوتر پرداختیم. آیا توانستید با مطالب گفته شده یک جلسه آنلاین برای خود ترتیب دهید؟ برای ایجاد کلاس آنلاین می توانید نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود را در زمینه برنامه Meet در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.