آموزش اشتراک گذاری مکان یا مکان در برنامه های نش و بلد


اگر می خواهید موقعیت مکانی خود را با شخص دیگری به اشتراک بگذارید، می توانید از برنامه هایی مانند Nash و Balad استفاده کنید. در این مقاله از تیرازیس فایل قصد داریم نحوه اشتراک گذاری مکان یا لوکیشن را در برنامه های نشاط و بلد آموزش دهیم.

نحوه ارسال لوکیشن در نیشان و بلد

چگونه در اپلیکیشن نشان و بلد موقعیت مکانی را ارسال کنیم؟

قبلا در Enzl Web آموزش تصویری اشتراک گذاری موقعیت مکانی در گوگل مپ را مورد بحث قرار دادیم. به غیر از برنامه گوگل مپ می توانید از برنامه های دیگری مانند نش و بلد برای آن استفاده کنید اشتراک گذاری موقعیت مکانی استفاده کنید. در ادامه نحوه ارسال مکان نشان از طریق پیامک و غیره را بررسی خواهیم کرد.

نحوه اشتراک گذاری مکان در نشان

برای اشتراک‌گذاری مکان روی نشان، ابتدا این برنامه را باز کنید. سپس روی نماد دایره در پایین صفحه سمت راست ضربه بزنید تا ابتدا مکان خود را پیدا کنید.

نحوه ارسال لوکیشن در نیشان و بلد

کادری باز می شود که می گوید باید GPS را فعال کنید. روی گزینه Enable GPS ضربه بزنید.

مکان را در نشان به اشتراک بگذارید

اکنون می توانید موقعیت فعلی خود را مشاهده کنید. روی نقطه آبی ضربه بزنید تا یک نماد قرمز روی آن ظاهر شود. سپس یک منو در پایین صفحه برای شما باز می شود. برای به اشتراک گذاشتن مکان فعلی خود، روی ارسال در پایین صفحه ضربه بزنید. همچنین، اگر می خواهید مکان دیگری را به اشتراک بگذارید، ابتدا مکان را در نماد با استفاده از نوار جستجو در بالای صفحه پیدا کنید. سپس بر روی نقطه مورد نظر ضربه بزنید. با باز کردن منوی پایین صفحه می توانید گزینه ارسال را انتخاب کنید.

نحوه ارسال مکان نشان با پیامک

سپس آیکون از شما می خواهد که روش اشتراک گذاری موقعیت جغرافیایی را انتخاب کنید. به عنوان مثال برای اشتراک گذاری موقعیت مکانی با پیامک، فقط روی پیام ها ضربه بزنید. همچنین می توانید از تلگرام برای اشتراک گذاری مکان استفاده کنید. برای انجام این کار در برنامه تلگرام کافیست روی آیکون این برنامه ضربه بزنید.

اشتراک گذاری موقعیت مکانی

با این کار برنامه تلگرام به صورت خودکار برای شما باز می شود. فردی را که می خواهید وضعیت خود را برای او ارسال کنید انتخاب کنید.

اشتراک گذاری موقعیت نش و بلد در واتس اپ

بعد از ارسال پوزیشن، طرف مقابل به راحتی می تواند موقعیت شما را ببیند. برای این کار باید روی لینک ارسال شده کلیک کرده و برنامه ای را که می خواهد برای مشاهده مکان استفاده کند را انتخاب کند. به عنوان مثال، برای باز کردن یک مکان در Google Maps، فقط برنامه آن را پیدا کرده و روی آن ضربه بزنید.

نحوه ارسال لوکیشن نش و بلد با موبایل

اگر برنامه نشان مشکل دارد و نمی توانید از آن برای اشتراک گذاری مکان استفاده کنید، می توانید مقاله آموزشی 15 راه حل مشکل برنامه نشان را مطالعه کنید تا مشکل خود را حل کنید.

نحوه ارسال لوکیشن در بلد و اشتراک گذاری آن با تلگرام و..

برنامه Balad برنامه دیگری است که در آن می توانید مکان را به اشتراک بگذارید. به مکان را در بلد به اشتراک بگذارید ابتدا GPS گوشی خود را باز کرده و وارد برنامه Beled شوید. پس از آن، روی نماد دایره در سمت راست پایین صفحه ضربه بزنید تا موقعیت مکانی خود را پیدا کنید. همچنین می توانید روی قسمت جستجو ضربه بزنید و مکان مورد نظر را در آنجا پیدا کنید.

اشتراک گذاری موقعیت مکانی

پس از یافتن مکان مورد نظر، گزینه اشتراک گذاری را از پایین صفحه انتخاب کنید.

نحوه ارسال موقعیت مکانی در بلد

با این کار منویی باز می شود و می توانید برنامه های مختلفی را در آن مشاهده کنید. راهی را که می خواهید مکان را به اشتراک بگذارید انتخاب کنید. برای مثال می توانید موقعیت مکانی خود را از طریق تلگرام به اشتراک بگذارید. برای این کار روی آیکون برنامه تلگرام ضربه بزنید.

مکان را در بلد به اشتراک بگذارید

پس از باز شدن برنامه تلگرام فرد مورد نظر را انتخاب کنید تا موقعیت مکانی برای او ارسال شود.

نحوه ارسال مکان شناخته شده از طریق پیامک

حال برای باز کردن لوکیشن و دیدن آن کافیست فرد مورد نظر روی لینک ارسال شده کلیک کرده و برنامه مورد نظر را انتخاب کند تا لوکیشن باز شود.

اشتراک گذاری لوکیشن نش و بلد در تلگرام

نحوه ارسال مکان شناخته شده توسط پیامک

اگر مکان مورد نظر را در برنامه Beled پیدا کردید و می خواهید آن را از طریق پیامک به اشتراک بگذارید، کافیست پس از انتخاب مکان و انتخاب گزینه اشتراک گذاری از برنامه های پایین صفحه، روی Messages ضربه بزنید. سپس باید مخاطب خود را انتخاب کنید و موقعیت مکانی خود را برای او ارسال کنید.

نحوه ارسال لوکیشن نش و بلد با موبایل

نظرات و پیشنهادات شما؟

در مطلب امروز در مورد نحوه ارسال لوکیشن نش و بلد با موبایل صحبت کردیم. آیا توانستید از توضیحات بالا برای به اشتراک گذاشتن موقعیت نش و بلد در تلگرام و … استفاده کنید؟ شما می توانید نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود را در زمینه اشتراک گذاری موقعیت نش و بلد در واتس اپ و … در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.