آموزش استفاده و نصب FaceTime برای اندروید و ویندوز


برنامه Facetime 🎦 برای کاربران اپل است. برای بسیاری از افرادی که دستگاه اندروید یا ویندوز دارند این سوال پیش می آید که آیا می توانند از این برنامه استفاده کنند؟ در این مقاله از تیرازیس فایل قصد داریم نحوه استفاده و نصب FaceTime برای اندروید و ویندوز را آموزش دهیم.

نصب برنامه FaceTime برای ویندوز و اندروید

نحوه استفاده از Facetime در رایانه شخصی اندروید یا ویندوز

امکان نصب برنامه FaceTime برای اندروید و ویندوز وجود ندارد اما کاربران این سیستم عامل ها می توانند از این برنامه به شکل دیگری استفاده کنند. در این مقاله از Enzel Web نحوه استفاده از FaceTime برای اندروید و ویندوز را آموزش می دهیم.

آیا امکان دانلود FaceTime برای ویندوز و اندروید وجود دارد؟

خیر امکان دانلود FaceTime اپل برای اندروید و ویندوز وجود ندارد، اما کاربران این دستگاه ها می توانند با استفاده از مرورگرهای Edge و Chrome در تماس های FaceTime شرکت کنند. در نتیجه، تماس‌گیرنده اصلی باید شخصی باشد که یک دستگاه اپل دارد. دستگاه اپل نیز باید به روز شده و دارای نسخه های زیر از این سیستم عامل باشد:

  • آیفون با iOS 15
  • iPad با iPadOS 15
  • مک با macOS Monterey

فیس تایم نیز باید روی این دستگاه ها نصب شود.

نحوه استفاده از FaceTime برای ویندوز 11 و اندروید

برای استفاده از FaceTime در اندروید و ویندوز، شخصی با دستگاه اپل باید وارد این برنامه شود. سپس یک لینک تماس ایجاد کنید. برای این کار باید گزینه Create Link را انتخاب کند.

استفاده از FaceTime در اندروید

سپس شخص باید انتخاب کند که از طریق کدام برنامه پیوند را به اشتراک بگذارد. انتخاب برنامه با خود شخص است. فقط لینک باید به شخصی تحویل داده شود که آن دو سیستم عامل را دارد.

استفاده از FaceTime در اندروید

هنگامی که شخص پیوند را دریافت کرد، باید آن را در مرورگر Edge یا Chrome باز کند.

سپس یک نام وارد کنید و روی Continue کلیک کنید.

FaceTime برای ویندوز

حالا باید روی Join کلیک کنید. شخصی که دستگاه اپل دارد ممکن است برای دریافت مجوز برای پیوستن به تماس، نیاز به تأیید آن داشته باشد. آن شخص باید درخواست اتصال شما را تایید کند. پس از آن می توانید در تماس حضور داشته باشید.

نحوه برقراری تماس با FaceTime اندروید

برای یادگیری نحوه کار با FaceTime، آموزش کامل 6 روش برقراری تماس صوتی و تصویری با FaceTime را مطالعه کنید.

برنامه های جایگزین برای نرم افزار FaceTime برای اندروید و ویندوز

برنامه های جایگزین برای نرم افزار Facetime

از آنجایی که امکان دانلود نرم افزار FaceTime برای ویندوز و اندروید وجود ندارد، می توانید از برنامه های جایگزین زیر که شباهت زیادی به FaceTime دارند و خدمات نسبتا مشابهی را ارائه می دهند استفاده کنید:

Google Duo: یک برنامه رایگان برای اندروید و iOS

Google Chat: برنامه رایگان وب، اندروید و iOS با قابلیت چت

اسکایپ: برنامه رایگان برای اندروید، iOS و وب

با این برنامه ها می توانید تماس صوتی و تصویری برقرار کنید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در این مقاله از Enzel Web نحوه برقراری تماس با FaceTime در اندروید و ویندوز را آموزش دادیم. آیا موفق شدید در فراخوان شرکت کنید؟ لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.