آموزش استعلام آنلاین قیمت دارو


سازمان غذا و دارو از تابستان امسال فهرست و قیمت تمامی اقلام دارویی قابل عرضه در داروخانه های کشور را به صورت آنلاین و شفاف در اختیار مردم قرار داده است. استعلام آنلاین قیمت دارو از طریق سامانه اطلاعات دارویی این سازمان یا سامانه TTech امکان پذیر است.

چگونه می توان قیمت داروها را آنلاین استعلام کرد؟

برای استعلام قیمت دارو به صورت آنلاین می توانید از سه روش استفاده کنید. هم سامانه اطلاعات دارویی کشور به نشانی http://irc.fda.gov.ir/nfi، هم نسخه تحت وب سامانه تی تک و هم نرم افزار موبایل آن به شما کمک می کند تا از قیمت دارو به صورت آنلاین مطلع شوید.

این سیستم ها اطلاعات دیگری در مورد داروهای مورد نیاز دارند و اطمینان از اصالت داروی خریداری شده و یا گزارش عوارض دارویی را ممکن می سازند.

همچنین سازمان غذا و دارو در صورت مشاهده تفاوت قیمت دارو با قیمت های ثبت شده در سایت و یا فروش بدون نسخه دارو در داروخانه، در صورت طرف قرارداد با شماره 190 تماس بگیرید. شرکت های بیمه، یا تخلفات را از طریق دانشگاه های علوم پزشکی گزارش کنند. گزارش

استعلام قیمت دارو در سامانه اطلاعات دارویی کشور

اولین راه برای استعلام قیمت دارو به صورت آنلاین این است که وارد شوید این سامانه اطلاعات دارویی کشور است. در اینجا با نوار جستجو روبرو می شوید که می توانید نام داروی مورد نظر خود را تایپ کرده و روی گزینه جستجو کلیک کنید.