آمریکا می خواهد هواوی را با همکاری اروپایی ها به زانو درآورد


یکی از اهداف اصلی ایالات متحده برای تحریم هواوی، حذف این شرکت از بازار بود، اما این غول فناوری چینی هنوز تا حذف کامل از بازار فاصله دارد. این شرکت از تمام فرصت‌های موجود برای بازگشت قدرتمند در حوزه‌های مختلف فناوری استفاده می‌کند و در سال گذشته میلیاردها دلار در تحقیق و توسعه سرمایه‌گذاری کرده است و به این کار ادامه می‌دهد.

هوآوی همچنین اعلام کرده است که بیش از 13 هزار قطعه مورد نیاز برای ساخت محصولات خود را که قبلا از شرکت های آمریکایی تامین می شد، با نمونه های چینی تعویض کرده است. گزارش کردن به گفته گیزچینا، درآمد این برند در سال 2022 30 درصد رشد خواهد کرد و به همین دلیل، ایالات متحده در تلاش است تا با اقدامات بیشتر علیه هواوی، این شرکت را به زانو درآورد. بنابراین، آمریکایی‌ها اکنون با اروپایی‌ها همکاری می‌کنند تا فشار بیشتری بر غول فناوری چینی وارد کنند.

بر اساس گزارش رویترز، اتحادیه اروپا و ایالات متحده به مالزی در مورد استفاده از محصولات هوآوی هشدار داده اند. این کشور در حال تکمیل عرضه است 5G و قصد دارد با هواوی برای رسیدن به هدف خود و توسعه زیرساخت همکاری کند. به همین دلیل اتحادیه اروپا و آمریکا در مورد خطرات امنیت ملی و سرمایه گذاری خارجی در صورت دخالت هواوی در مالزی به این کشور هشدار داده اند.

نمایندگان اتحادیه اروپا و ایالات متحده در ماه آوریل نامه ای در رابطه با تصمیم مالزی مبنی بر درخواست تجدید نظر از قرارداد 2.5 میلیارد دلاری با اریکسون نوشتند. هدف از قرارداد مذکور این بود که اریکسون شبکه 5G متعلق به دولت مالزی را در این کشور بسازد.

دولت مالزی مدت‌هاست که هواوی را بهترین گزینه برای ارائه 5G معرفی می‌کند و حتی تلاش‌هایی برای نادیده گرفتن نگرانی‌های امنیتی ایالات متحده انجام داده است.

آیا مالزی در نهایت به هشدارهای ایالات متحده و اتحادیه اروپا توجه خواهد کرد یا به تصمیم خود برای قرارداد با هواوی برای توسعه شبکه های 5G پایبند خواهد بود؟