آمریکا صرافی بایننس را به خاطر روسیه خواهد سوزاند؟


بر اساس گزارش های تایید نشده، وزارت دادگستری ایالات متحده قصد دارد تحقیقاتی را علیه بایننس آغاز کند. ظاهرا بایننس بزرگترین صرافی است ارزهای دیجیتال در جهان تحریم های آمریکا علیه روسیه را نقض کرده است.

وزارت دادگستری ایالات متحده در تلاش است تا دریابد که آیا بایننس به مشتریان روسی اجازه انتقال پول را به عنوان راهی برای دور زدن تحریم های ایالات متحده داده است یا خیر.

Engget می نویسد که این اولین بار نیست که چنین ادعایی علیه Binance مطرح می شود. آمریکا قبلاً گفته است که بایننس به کاربران ایرانی برای دور زدن تحریم ها کمک کرده است. منابع آگاه می گویند بایننس در حال مذاکره با وزارت دادگستری آمریکا برای دستیابی به توافق در مورد دور زدن ادعایی تحریم های ایران است.

پس از آغاز جنگ روسیه و اوکراین، ایالات متحده و اتحادیه اروپا موسسات مالی روسیه را تحریم کردند. معاون نخست‌وزیر اوکراین از همه صرافی‌های کریپتو خواست تا حساب‌های روسیه و بلاروس را مسدود کنند، اما بایننس در آن زمان اعلام کرد که این کار را نخواهد کرد.

بایننس ضمن رد درخواست اوکراین برای مسدود کردن دارایی‌های کاربران روسی، گفت که مسدود کردن یک‌جانبه دسترسی به ارزهای رمزپایه برخلاف ماهیت این صنعت است. زیرا این امر علاوه بر دولت روسیه، دسترسی مردم عادی را نیز قطع می کند.

وزارت دادگستری تحقیقات زیادی را علیه Binance آغاز کرده است. در سال 2021، وزارت دادگستری ایالات متحده و خدمات درآمد داخلی بررسی گزارش هایی مبنی بر استفاده از بایننس برای پولشویی را آغاز کردند. در اوایل سال جاری، CFTC ایالات متحده بایننس و مدیر عامل این صرافی را جریمه کرد.

بایننس در بیانیه‌ای که برای رسانه‌ها ارسال کرد، گفت که در سال 2021، همراه با گروهی از مدیران با تجربه، پروژه‌ای را برای بازسازی ساختار شرکت خود به منظور تغییر اساسی عملیات خود در سطح جهانی راه‌اندازی کرد.

بایننس در بیانیه خود ادعاهای وزارت دادگستری را رد نکرد، اما گفت که سیاست سختگیرانه ای علیه ثبت دوگانه، هویت های ناشناس و منابع مبهم پول دارد.