آمریکا با تهدید به تماس با هواوی و زد تی ای واردات تجهیزات این دو شرکت را ممنوع کرده است


هواوی در بازارهای جهانی شرایط مساعدی ندارد. تحریم های تجاری ایالات متحده علیه این شرکت چینی در سال 2019 تأثیر قابل توجهی بر شهرت آن در سراسر جهان داشت. مدت کوتاهی پس از این محدودیت ها، سهم بازار هواوی نیز به شدت کاهش یافت. اکنون FCC ادعا می کند که محصولات ZTE و Huawei تهدیدی برای ایالات متحده هستند. لذا واردات محصولات دو شرکت مذکور به این کشور را ممنوع کرده است.

به گزارش Gizmochina، مقامات آمریکایی روز جمعه اعلام کردند که واردات و فروش تجهیزات ارتباطی از شرکت های چینی Huawei و ZTE ممنوع شده است. کمیسیون ارتباطات فدرال (FCC) هر دو تجارت را به عنوان تهدیدهای بالقوه شناسایی کرده است و مقررات جدید استفاده از تجهیزات آنها را در آینده محدود خواهد کرد. در سال های اخیر، شرکت های مخابراتی و فناوری چینی، تردید مقامات آمریکایی را به شدت افزایش داده اند. جسیکا روزن وورسلرئیس FCC در بیانیه ای گفت:

FCC با اطمینان از اینکه تجهیزات ارتباطی ناامن اجازه استفاده در داخل مرزهای ما را ندارند، به حفظ امنیت ملی کمک می کند. مقررات جدید ما بخشی از تلاش های مداوم ما برای محافظت در برابر تهدیدات امنیتی است.

مقاله مرتبط:

شرکت هایی مانند Dahua Technology و Hangzhou Hikvision که در زمینه تولید تجهیزات امنیتی ویدئویی فعالیت می کنند نیز تحت تأثیر مقررات FCC قرار دارند. دیروز، کمیسیون ارتباطات فدرال اعلام کرد که قصد دارد در مورد اقدامات احتمالی مربوط به مجوزهای فعلی شرکت ها بازخورد دریافت کند. ایالات متحده فعالیت سه شرکت بزرگ مخابراتی دولتی چین را به دلیل نگرانی های امنیت ملی محدود کرده است.