آلمان هیچ برنامه ای برای ممنوعیت تجهیزات هواوی ندارد. آمریکا: برلین امنیت اروپا را به خطر می اندازد


بر اساس گزارش رویترز، دولت آلمان قصد ندارد واردات تجهیزات ارتباطی ساخت شرکت های چینی مانند هوآوی را با رویکردی مشابه با آمریکا به طور کامل ممنوع کند، اما در مورد این مسائل به صورت موردی تصمیم گیری خواهد کرد. اساس

از زمان آغاز جنگ روسیه و اوکراین، روابط آلمان با چین مورد بررسی قرار گرفته است. جنگ در اوکراین وابستگی بیش از حد آلمان به منابع انرژی روسیه را آشکار کرده است و باعث نگرانی مقامات آلمانی در مورد وابستگی مشابه به چین برای تجارت شده است.

پس از اینکه کمیسیون ارتباطات فدرال ایالات متحده هواوی و ZTE را از فروش تجهیزات جدید منع کرد، آلمان نیز برای انجام همین کار تحت فشار قرار گرفت. یک سند استراتژی از وزارت اقتصاد آلمان که توسط رویترز مشاهده شده است، توصیه می کند که سطح نظارت بر استفاده از تجهیزات برخی کشورها افزایش یابد.

مقالات مرتبط:

سند راهبردی مورد بحث به قوانینی اشاره دارد که آلمان در سال 2020 وضع کرده است. قوانین ذکر شده در بالا محدودیت های سختی را برای شرکت هایی مانند هواوی که تجهیزات ارتباطی شبکه نسل بعدی را تولید می کنند، اعمال می کند. در سند راهبردی 104 صفحه ای وزارت اقتصاد به دولت توصیه شده است که یک گام فراتر رفته و استفاده از تجهیزات ساخت شرکت های فعال در کشورهایی مانند چین در حوزه فناوری اطلاعات، حمل و نقل و تامین آب و غذا را ممنوع کند.

هوآوی در پاسخ به این سوال که آیا انتظار دارد قوانین آلمان و به طور کلی اتحادیه اروپا محدودیت های بیشتری ایجاد کند یا خیر، گفت که همیشه گفتگوی سازنده را در اولویت قرار می دهد.

مایکل مک کالنماینده جمهوری خواه تگزاس و یکی از اعضای کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا می گوید آلمان با ممنوعیت نکردن تجهیزات هوآوی “امنیت ملی خود و اروپا را به خطر می اندازد.” وی ادامه داد: برلین از وابستگی خود به روسیه برای منابع انرژی درس نگرفته است و با اجازه دادن به چین برای دسترسی به زیرساخت های ارتباطی، همین اشتباه را تکرار می کند.