آلارم برای اپل؛ اسنپدراگون 8 نسل 3 پردازنده A16 را 11 درصد شکست داد


اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، کوالکام در اواخر سال جاری از اسنپدراگون 8 نسل 3 به عنوان آخرین پردازنده پرچمدار خود برای گوشی های اندرویدی رونمایی خواهد کرد. مدتی پیش ادعا شد که نسل جدید اسنپدراگون توانسته در تست تک هسته ای و چند هسته ای Geekbench 5 قدرتمندتر A16 Bionic ظاهر شود.

Geekbench 6 تست های سخت تری نسبت به نسخه قبلی دارد و سعی می کند پردازش های دنیای واقعی را بیشتر شبیه سازی کند. مانند Wccftech می نویسد، پردازنده جدید کوالکام حتی در Geekbench 6 توانست پردازنده گران قیمت اپل را شکست دهد. امتیاز این پردازنده در یک دستگاه ناشناخته شیائومی ثبت شد.

یکی از افشاگران توییتر می گوید که اسنپدراگون 8 نسل 3 موفق به کسب امتیاز تک هسته ای 2563 و امتیاز چند هسته ای 7256 در Geekbench 6 شده است. A16 Bionic توانست امتیاز تک هسته ای 2528 و چند هسته ای را ثبت کند. امتیاز 6502 در همین آزمون.

مقایسه امتیازات نشان می دهد که اسنپدراگون 8 نسل 3 11 درصد بهتر از A16 Bionic در پردازش است که به چندین هسته متکی است. پردازنده های اپل همیشه در پردازش تک هسته ای قدرتمند بوده اند به طوری که کیفیت هسته های پردازشی این شرکت برجسته است، اما این بار اسنپدراگون 8 نسل 3 حتی در پردازش های تک هسته ای قدرتمندتر ظاهر شده است.

گفته می شود کوالکام به دنبال استفاده از هسته های قدرتمندتر در پردازنده اسنپدراگون 8 نسل 3 است. این پردازنده احتمالا از یک هسته اصلی Cortex-X4 در واحد CPU به همراه پنج هسته پرمصرف دیگر و تنها دو هسته کم مصرف استفاده خواهد کرد. اسنپدراگون 8 نسل 3 مبتنی بر لیتوگرافی N4P TSMC خواهد بود تا گرمای زیادی تولید نکند.

پردازنده اسنپدراگون 8 نسل 3 موفق به کسب امتیاز 1.7 میلیون در بنچمارک انتوتو شد. بخش قابل توجهی از این امتیاز توسط واحد GPU ثبت می شود.

رقیب اصلی اسنپدراگون 8 نسل 3، پردازنده A17 Bionic است که در پایان شهریور ماه در آیفون 15 پرو و ​​آیفون 15 پرو مکس معرفی خواهد شد. شایعات می گویند که A17 Bionic بر اساس لیتوگرافی 3 نانومتری ساخته خواهد شد.