آشنایی با صرافی ارزهای دیجیتال در ایران بدون کارمزد


ویژگی های بیت کوین

در حال حاضر بیت کوین پادشاه ارز دیجیتال است. 90 درصد از افراد فعال در این زمینه بیت کوین را برای سرمایه گذاری انتخاب می کنند و همه این ارز دیجیتال را به عنوان اولین گزینه سرمایه گذاری می شناسند. استفاده از فناوری بلاک چین در ذخیره سازی توزیع شده اطلاعات تراکنش ها، این ارز دیجیتال را بسیار امن کرده است. برخی از ویژگی های این ارز عبارتند از:

ارز شفاف

بیت کوین یکی از بهترین ارزهای دیجیتال محسوب می شود. چون خیلی واضح است. هر تراکنش در بلاک چین در دسترس است تا ببینید چه مقدار پول در حال انتقال است. هر زمان که فناوری جزئیات کوچک را به شما نشان دهد قابل اعتماد است. شفافیت بلاک چین به قدری بالاست که می توانید تراکنش های همه افراد با استفاده از بیت کوین را مشاهده کنید.

جهانی است

بیت کوین یک ارز رمزنگاری شده است که می توانید در هر کجای دنیا از آن استفاده کنید. تقریباً همه کشورها و شرکت های بزرگ پرداخت بیت کوین را می پذیرند. این یک مزیت بزرگ برای افرادی است که مجبورند زیاد به کشورهای دیگر سفر کنند. بنابراین استفاده از بیت‌کوین محدودیت‌های موجود برای حمل اسکناس و پول را برطرف می‌کند و با وجود تحریم‌های موجود راهی جایگزین است.

انتقال سریع

بیت کوین از فناوری بلاک چین استفاده می کند. به همین دلیل سرعت تراکنش بسیار بالاست. می توانید انتظار داشته باشید که معامله شما فقط چند دقیقه طول بکشد تا بیت کوین بخرید.

تتر

یکی دیگر از ارزهای دیجیتال برتر برای سرمایه گذاری تتر است. برخلاف برخی دیگر از انواع ارزهای دیجیتال، تتر یک استیبل کوین است. یعنی توسط ارزهای فیات مانند دلار آمریکا و یورو پشتیبانی می شود و ظاهراً ارزشی برابر با یکی از آن ارزها حفظ می کند. ارزش تتر قرار است در مقایسه با سایر ارزهای رمزپایه پایدارتر باشد و سرمایه گذارانی که نگران نوسانات شدید سایر سکه ها هستند، مورد علاقه است.

تحقیقات نشان می دهد که افزایش قیمت تتر باعث افزایش قیمت بیت کوین نیز می شود. اعضای تتر در سال 2019 حدود 1 میلیارد توکن از این ارز تولید کردند که باعث تقویت قیمت بیت کوین شده است.