آرتیفکت، سرویس جدید بنیانگذاران اینستاگرام و آینده شبکه های اجتماعی معرفی شد


کوین سیستروم و مایک کریگربنیانگذاران اینستاگرام در سال 2018 به دلیل تنش با متا از این شرکت جدا شدند. سپس، آنها یک کسب و کار جدید برای زنده کردن “نسل بعدی رسانه های اجتماعی” تشکیل دادند. اولین سرویس جدید آنها Artifact است.

به گفته The Verge، Artifact یک فید خبری شخصی سازی شده است که از فناوری یادگیری ماشینی برای درک علایق کاربران استفاده می کند و به زودی به کاربران اجازه می دهد در مورد مقالات بحث کنند.

نام سرویس Artifact حاصل ترکیب Article، Fact و Artificial Intelligence است. این سرویس جدید از امروز ثبت نام کاربران جدید را می پذیرد. اما هنوز شروع نشده است. کوین سیستروم می گوید فعالیت مصنوعات به زودی آغاز خواهد شد.

برای شرکت در آرتیفکت می توانید از طریق وب سایت این سرویس اقدام کنید. نسخه‌های اندروید و iOS Artifact اکنون در دسترس هستند. سرویس جدید کوین سیستروم و مایک کریگر در نسخه بتا خصوصی است و برای پیوستن به لیست انتظار باید یک شماره موبایل ایالات متحده وارد کنید. ساده ترین راه برای توصیف مصنوع Tiktok مبتنی بر متن است. این سرویس ممکن است در آینده نزدیک به رقیب جدی توییتر تبدیل شود.

به محض ورود به آرتیفکت با صفحه ای حاوی مقالات پرطرفدار از رسانه های بزرگ و کوچک روبرو می شوید. الگوریتم آرتیفکت با وارد کردن مقالات مورد نظر با علایق شما آشنا شده و مقالات مشابه را نمایش می دهد. در حال حاضر TikTok از سیستم مشابهی برای نمایش ویدیوها استفاده می کند.

این مصنوع مدتی پس از انتشار به دو ویژگی مهم مجهز خواهد شد: 1. مشاهده مقالات ارسال شده توسط کاربرانی که دنبال می کنید. این سرویس جدید در ابتدا اجازه انتشار متون ساده بدون لینک را نمی دهد. 2. امکان ارسال پیام خصوصی (دایرکت) برای بحث در مورد مقالات مختلف با دوستان خود.

در سال های اخیر، بسیاری از شبکه های اجتماعی توجه بیشتری به ویدئو نشان داده اند. زیرا علاقه مردم به خواندن متن نسبت به قبل کمتر است. اینستاگرام و توییتر بیش از هر زمان دیگری بر روی محتوای ویدیویی متمرکز شده اند و فیس بوک نیز در همین مسیر حرکت می کند. این در حالی است که مصنوع به متن اهمیت می دهد.

سیستروم می گوید مدل کسب و کار Artifact هنوز تنظیم نشده است. اما به احتمال زیاد این سرویس بر تبلیغات متمرکز خواهد شد. Artifact تاکید زیادی بر نمایش اطلاعات دقیق خواهد داشت.

سرویس جدید بنیانگذاران اینستاگرام دارای یک تیم هفت نفره است و در حال حاضر توسط سرمایه شخصی کوین سیستروم و مایک کریگر تامین مالی می شود. اما احتمالا در آینده سرمایه گذاران را جذب خواهد کرد.