آتش بازی OpenAI؛ هوش مصنوعی GPT-4 با تفسیر متن و تصویر همزمان معرفی شد


پس از ماه ها شایعات و گمانه زنی ها، Inc OpenAI (خالق ChatGPT) در نهایت مدل هوش مصنوعی GPT-4 را معرفی کرد. GPT-4 آخرین نمونه از مدل‌های زبان است، ابزارهایی که از آن می‌توان خدماتی مانند ChatGPT و آخرین نسخه بینگ استفاده شده است.

مطابق با Verge، OpenAI می‌گوید که مدل جدید هوش مصنوعی آن «ابتکاری و مشارکتی‌تر از همیشه» است و می‌تواند «مشکلات سخت را با دقت بیشتری حل کند». برخلاف نسخه قبلی، مدل زبان GPT-4 می‌تواند ورودی‌های تصویر را علاوه بر ورودی‌های متن آنالیز کند، اما فقط از طریق متن پاسخ می‌دهد.

OpenAI می گوید با چندین شرکت از جمله Duolingo، Stripe و Khan Academy همکاری کرده است تا مدل زبان جدید خود را به خدمات خود بیاورد. کاربران سرویس اشتراک ChatGPT Plus که 20 دلار در ماه هزینه دارد، می توانند به مدل زبان جدید دسترسی داشته باشند. مایکروسافت در بیانیه‌ای جداگانه تأیید کرد که نسخه جدید بینگ مبتنی بر GPT-4 است. OpenAI قصد دارد API مدل زبان GPT-4 را به زودی در دسترس توسعه دهندگان قرار دهد.

طبق گفته OpenAI، تفاوت بیت بین GPT-4 و GPT-3.5 در مکالمات عادی “غیر محسوس” است. GPT-3.5 مدلی است که برای توسعه ChatGPT استفاده می شود. سام آلتمنمدیر عامل OpenAI، توییت کرد که GPT-4 “هنوز ناقص و محدود” است و در نگاه اول نسبت به زمانی که با آن کار می‌کردید، تاثیرگذارتر به نظر می‌رسد.

تفاوت GPT-4 با مدل قبلی در آزمون هایی مانند آزمون وکیل، آزمون اجرایی قانون و آزمون ریاضی SAT بیشتر به چشم می خورد. GPT-4 در تعدادی از آزمون ها موفق به کسب امتیاز در صدک 88 به بالا شده است.