آتش بازی بازار کریپتو پس از ورشکستگی ایالات متحده


همزمان با ورشکستگی چندین بانک بزرگ آمریکایی، بیت کوین به بالاترین رکورد قیمت در این ماه دست یافته است. داده های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان می دهد که قیمت بیت کوین در یک روند صعودی است و به 23725 دلار افزایش یافته است.

تغییرات بازار ارزهای دیجیتال توسط تعدادی از فعالان این حوزه پیش بینی شده بود. بسیاری از تحلیلگران نسبت به نوسانات شدید در وال استریت هشدار داده بودند. وضعیت فعلی بانک های بزرگ آمریکایی بر افزایش قیمت بیت کوین و آلت کوین ها تاثیر گذاشته است.

پیامدهای ورشکستگی دو بانک آمریکایی دیگر در روزهای اخیر نه تنها در آمریکا، بلکه در اروپا نیز احساس شد و بانک های اروپایی متحمل زیان های سنگینی شدند.

قیمت بیت کوین در روزهای اخیر به کمتر از 20000 دلار کاهش یافته بود. در آن زمان، تعدادی از کاربران وحشت کردند. اما برخی از سرمایه گذاران پیش بینی کردند که بیت کوین دوباره افزایش خواهد یافت. یکی از تحلیلگران بازار ارزهای دیجیتال می گوید اتفاقی که برای بیت کوین افتاد یک «تله خرس» بود. برخی دیگر از تحلیلگران رشد 18 درصدی بیت کوین را در مدت چند روز به شدت توصیه کرده اند.

داده ها Coinmarketcap نشان می دهد که همزمان با بیت کوین، قیمت بسیاری از ارزهای دیجیتال دیگر از جمله اتر نیز رشد کرده است. گزارش کردن کوین تلگراف همزمان با رونق صنعت کریپتو، بانک های آمریکایی زمان خوبی را سپری نمی کنند. بسیاری از بانک ها ساعاتی پس از باز شدن بازارهای مالی، معاملات خود را متوقف کردند. این اولین بار در تاریخ است که این تعداد بانک آمریکایی به طور همزمان معاملات خود را متوقف می کنند.